Jump to content

pravna pomoć kod ovrhe


panonski

Preporučene objave

Poštovani,

 

Već dulje vrijeme sam u blokadi, i iznos mojih blokada popeo se na pozamašan iznos od preko 50.000 eura - Tu su kamate, glavnice, različita sudska rješenja, zatim samovoljne blokade od banaka bez sudskih postupaka, i slično.

 

sasvim sam siguran da je barem 20 % otpisivo, ili je ušlo u zastaru, odnosno ako nije u zastari, potraživanje nije osnovano.

 

Trebao bih dobiti neki novac koji bi trebao sjesti na račun, i nemam nikakve opcije, nego kompletan iznos blokade platiti, pa se žaliti.

 

PRIJE NEGO TO URADIM - POČEO SAM GUGLATI POMOĆ ZA TAKVE SLUČAJEVE.

 

Tražim odvjetnika, koji bi mi pomogao razmrstiti taj čvor, i skinuti mi s leđa ono što mi je na računu nelegalno blokirano, jer takvih stvari ima više od nekoliko.

 

ALI TAKVA PRETRAGA JE MRTVA. Dok se deseci tisuća odvjenika bave ovrhom za ovrhovoditelja,

 

nas 350.000 blokiranih NEMA NIKAKVU PRAVNU POMOĆ. Ne samo da je to sramota, nego je to užas.

 

Šta sada da ti ljudi rade? Da šute dok im se mimo zakona otima novac ? Da budu pravnici, tamo gdje nisu?

 

Da me ne bi niko krivo shvatio, ja tražim odvjetnika da to odradi za pare, a ne za kikiriki ili besplatno.

Ali ja ne mogu naći u tražilici nijednog koji nudi takve usluge, a takve usluge bi trebale biti specijalizirane,

jer ova bagra mijenja ovršne zakone svakih godinu dana.

 

MOLIM POMOĆ.

savjet.

bilo šta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nijedan odvjetnik ti nemože pomoći. predpostavljam da nisi na vrijeme podnosio prigovore/žalbe na rješenja o ovrsi (i pozivao se na zastare).rješenje je postalo pravomoćno i dužan si platiti što se traži rješenjem(bez obzira postoji li dug ili ne. dali je u zastari ili ne).

 

o zastarama sud, javni bilježnika i druganadležna tjla ne paze po službenoj dužnosti. na zastaru se moiraš pozvati a to znači da u zakonskom roku moraš osporavati rješenje za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisu sve sudska rješenja, a negdje je kršen i zakon o dostavi

sud, javni bilježnik ili nadležna tijela nema razlike.

ako nisi dobio rješenje o ovrsi traži ga.primitkom rješenja teče rok za žalbu/prigovor.

ako si odbio primiti rješenje tj. vračeno je (dva puta) tada rješenje ide na oglasnu ploću tjela koje je donijelo rješenje. smatra se da je dostava obavljena nakon 8 dana i teče rok za žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija