Jump to content

Legalizacija obiteljske kuće kada ima više vlasnika


luma1908

Preporučene objave

Pozdrav prije svega

Situacija je slijedeća, u srpnju 2013. godine moja pokojna majka podnijela je zahtjev za legalizaciju obiteljske kuće koje je ona bila vlasnik 1/1. U kolovozu 2014. godine majka je umrla, krajem 2014. godine bila je ostavinska rasprava i kuća je podijeljena je na 3 vlasnika, oca, mene i brata. Otac i ja živimo na adresi kuće, brat već 20-tak godina živi na drugoj adresi i isti je bio upoznat da je pokrenut postupak legalizacije još dok je majka bila živa.

Neki dan došao je dopis Ministarstva graditeljstva ... za dopunu dokumentacije te sam brata pozvao i upoznao sa situacijom kao i sa potrebom da pomiri svoj dio 1/3 troškova procesa legalizacije. Odbio je nadoknaditi svoj dio troška.

Na stranicama Ministarstva graditeljstva ... našao sam tumačenje da bez obzira tko podnese zahtjev, svaki suvlasnik plača svoj dio troška, (slika u privitku) u njihovoj podružnici me uvjeravaju da podnositelj plača sve i poslije se "obračunava" sa suvlasnicima.

Mene zanima tko mi može dati vjerodostojno tumačenje i koja je procedura da se troškovi naknade (kazne), vodne i komunalne naknade u startu podjele na tri računa, odnosno dva jer ja i otac smo suglasni da se isto podmiri.

Isto tako zanima me koja je procedura da se ja od brata naplatim, tužba, kome, kakva, kada, zastara i ostali detalji ??!!

Molim Vas da me uputite u rješavanje problematike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene zanima tko mi može dati vjerodostojno tumačenje i koja je procedura da se troškovi naknade (kazne), vodne i komunalne naknade u startu podjele na tri računa, odnosno dva jer ja i otac smo suglasni da se isto podmiri.

 

i brat je nasljednik. uz dio kuće nasljedio je i majkčinu obvezu (troškove po zahtjevu).

kao nasljednik koji je preuzeo nasljedstvo preuzeo je i obvezu.

da se odrekao nasljedstva nebi imao obvezu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija