Jump to content

bračna stečevina


brunoh

Preporučene objave

Ako je stan kupljen u vrijeme trajanja braka, po zakonu se dijeli "po pola".

 

Nije baš tako jednostavno.

Da bi stan bio bračna stečevina , mora biti pribavljen sredstvima koja su stečena za trajanja bračne zajednice.

Ako je kupljen novcem koji je stečen prije, ili novcem koji je naslijeđen, onda nije bračna stečevina. Ako je kupljen kreditom, onda je i neotplaćeni kredit dug koji se djeli.

 

Da li mogu tražiti isplatu polovice vrijednosti stana, a da proces ne traje desetljećima?

Možete tražiti, ali pristaje li druga strana na to? I slažete li se oko iznosa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Moja sugestija Brunohu (ukoliko nema spora oko onog što ulazi u bračnu stečevinu) je da se dogovorite, jer u protivnom jedini tko će profitirati biti će vaši odvjetnici.

 

A ako imate novaca za bacanje, pa bacajte ga slobodno.

 

slažem se. ako se možete dogovoriti, sklopite sporazum o tome tko što dobiva od bračne stečevine, neka svatko prenese na sebe ono što je iz braka dobio i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se. ako se možete dogovoriti, sklopite sporazum o tome tko što dobiva od bračne stečevine, neka svatko prenese na sebe ono što je iz braka dobio i to je to.

 

 

 

Htio bih napisati zahtjev za podjelu bračne stečevine.

Da li postoji "formular" kako se to piše?

Volio bih vidjeti primjer.

Vjerojatno to mora biti ovjereno kod javnog bilježnika, ako postoji sporazum obje strane.

Hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, ako netko moze pomoci bila bih vam uistinu zahvalna.

 

Naime, moj slucaj je slijedeci:

Planiram rastavu braka, nemamo djece.

 

Pitanje je zajednicke imovine- dakle, prije braka ja sam prodala svoj stan , suprug je imao nesto ustedjevine i kupili smo kucu koja je isla na njegovo ime.

Nakon vjencanja ,prodali smo tu kucu i kupili drugu koja je upisana na moje ime. (plus ostalo je jos nesto novca na suprugovom racunu od prodaje).

 

Da li ispravno pretpostavljam da u slucaju razvoda dijelimo sve pola-pola (ukljucujuci i novac koji je preostao od prodaje bivse kuce, a koji je trenutacno na njegovom racunu) ? Predlozila bih suprugu da sve prodamo i ljudski podjelimo iznos.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija