Jump to content

Porez na prvu nekretninu i darovni ugovor


skut

Preporučene objave

Poštovani,imam dva pitanja na koja bi vas molila odgovor.

Prvo se odnosi na to da je moja majka naslijedila od svoje majke i oca trećinu stare kuće. Tu trećinu je darovala meni. Kuću smo prodali nakon dva tjedna od potpisa darovnog ugovora. Na poreznoj su nam rekli kako nije potrebno predati zahtjev za oslobođenje poreza u moje ime (kojeg sam bila oslobođena darovnim ugovor) pošto će kupac kuće svakako platiti porez. Zanima me je li to točna informaciji kako ne bi bili u poreznom prekršaju?

Drugo pitanje odnosi se na kupovinu prve nekretnine kojom rješavam svoje stambeno pitanje. Mogu li ja biti oslobođena poreza na tu nekretninu, ukoliko sam u svom vlasništvu imala darovanu trećinu kuće?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na poreznoj su nam rekli kako nije potrebno predati zahtjev za oslobođenje poreza u moje ime (kojeg sam bila oslobođena darovnim ugovor)

 

niste trebali podnijeti zahtjev za oslobađanje plaćanja poreza po darovnom ugovoru.

ali trebali ste podnijeti poreznu prijavu (u roku od 30 dana )zbog stjecanja nekretnine.

sad postoji mogućnost da dobijete kaznu za porezni prekršaj.

ali i da platite porez na dohodak (prodali ste nekretninu u roku kračem od 3 godine od dana stjecanja. kome ste prodali svoj dio? predpostavljam suvlasniku.

 

zar majka nije mogla prodati taj dio nekretnine ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija