Jump to content

Zahtjev za primitak predan,kakve su mi šanse i koliko traje postupak nakon dopune?


Erna88

Preporučene objave

Poštovani,

molim za Vaše mišljenje o mom slučaju.

Podnijela sam zahtjev za primitak u hrvatsko državljanstvo u travnju 2014.god. gdje sam se pozvala na čl.16. Zakona. Od dokumenata sam predala upisnicu na VI semestar fakulteta iz 2011.god. gdje se nacionalno izjašnjavam kao hrvatica, rodni list sa nacionalnim izjasnjavanjem kao hrvatica, potvrdu o članstvu u HKD Napredak iz 2012.god., i popratnu dokumentaciju: izjavu,maminu, bakinu i djedovu domovnicu, djedovu osobnu sa prebivalištem u RH.

U srpnju 2015.sam dobila zahtjev za dopunu gdje se tražilo da na objektivan način predstavim svoju pripadnost hrvatskom narodu u formi zapisnika i upisnice svih semestara fakulteta gdje se nacionalno izjašnjavam kao hrvatica. Također su i fakultetu poslali upit o vjerodostojnosti mojih dokumenata.

Sredinom kolovoza 2015. je u MUPu zaprimljena moja dopuna sa ovjerenim upisnicama svih semestara na fakultet (od 2006.god.-2011.god.) gdje se nacionalno izjašnjavam kao hrvatica, zapisnik gdje opisujem svoj život u hrvatskoj obitelji, turističke prijave boravišta u obiteljskoj kući u Hrvatskoj i kod ujaka, kao i lične fotografije sa putovanja i nastupa sa HKD-om u hrv.narodnoj nošnji.Također je fakultet potvrdio vjerodostojnost mojih upisnica.

Zanima me da li na osnovu poslanih dokumenata imam pravo na hrvatsko državljanstvo? Kolike su šanse da me odbiju? Za koliko realno mogu očekivati donošenje rješenja? Da li može štetiti odbijenica koju sam dobila kao maloljetna u 2006.god. (u tom slučaju, mama nije jos imala hrv.drzavljanstvo)? Nemam nikakvih krivičnih prijava.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Erna88, MUP je u dilemi da li da vas primi u državljanstvo ili odbije jer niste dostavili deklaracijske dokumente(po nacionalnoj pripadnosti) za vaše roditelje, najbitnije za oca jer Vas nitko nigdje nije pitao ako ste rođeni 1988. što ste ili niste po nacionalnosti.

 

Potvrde sa fakulteta , pogotovo unatrag 4-5 godina su manje pravno "jaki".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Erna88, MUP je u dilemi da li da vas primi u državljanstvo ili odbije jer niste dostavili deklaracijske dokumente(po nacionalnoj pripadnosti) za vaše roditelje, najbitnije za oca jer Vas nitko nigdje nije pitao ako ste rođeni 1988. što ste ili niste po nacionalnosti.

 

Potvrde sa fakulteta , pogotovo unatrag 4-5 godina su manje pravno "jaki".

 

Malo mi je to nejasno, ako zahtjev predajem kao punoljetna osoba, zasto su uz dokumente u kojima se izjasnjavam kao hrvatica, dok.po kojem se vidi da sam clan drustva koje promice hr. kulturu i naslijeđe, te ostali navedeni dokazi po kojima se vidi da kroz zivot zivim kao hrvatica ( sto se i trazi po zakonu), presudna izjasnjavanja roditelja? U zakonu se ne navodi koliko najmanje dokumenti sa izjasnjavanjem nacionalnosti moraju biti stari da bi bili bitniji od dokumenata koje se uopste ne traze (u ovom slucaju izjasnjavanja roditelja). I sta bi u slucaju odbijenice pisalo u obrazlozenju? U dopuni su mi izricito trazili sve upisnice sa fakulteta (od 2006.god) i da obrazlozim na koji objektivan nacin sam izjasnjavala pripasnost hrvatskom narodu. Osim toga, kao dodatak sam i predala maminu putovnicu gdje je vidljivo da je rodjena u Ogulinu i njen rodni list u kojem u rubrici nacionalnost pise hrvatica. Vjerovatno bi mogla naci i neki njen dokument u kojem se izjasnjavala kao hrvatica, ali od oca ne mogu. Da li me neko u MUPu moze informirati da li im je stvarno jos to ili nesto drugo potrebno? Da li postoji mogucnost za dodatnom dopunom dokumenata? Tel.broj 01/3788 589 za provjeru u kojoj fazi je zahtjev se vise ne koristi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obrazloženje u odbijenici ne mora biti napisano jer to Zakon o hrv.državljanstvu ne propisuje.Jednostavno napišu: odbija se zahtjev za primitak u hrv.državljanstvo jer nisu ispunjene pretpostavke sukladno navedenom članku i kraj. Na to nema žalbe, samo pokretanje upravnog spora koje ničemu ne vodi.Zašto ne možete od oca dostaviti dokumente? Imate li ga ili ste rođeni izvan braka? Da li je možda Srbin? Referenti pri MUP-u u Zagrebu imaju svoja shvaćanja i stavove koje im daju raširene ruke kako će odlučiti po Vašem zahtjevu i ne moraju Vas primiti i da dostavite 50 dokumenta sa nacionalnim izjašnjavanjem. Dodatno , ne možete dopunjavati zahtjev ukoliko oniništa ne traže. To što plešete u KUD-ovima je slabo i to mogu okarakterizirati da plešete samo da bi dobili državljanstvo.Poslije više Vas možda niti taj ples ne bi zanimao. Njima je najbitniji otac, pa onda osobno Vi......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Danas sam dobila poziv iz Hr konzulata u Banja Luci da dođem 25.01. dopuniti zahtjev za primitak u Karlovačku policiju. S obzirom da nije ništa konkretnije navedeno o kakvoj se dopuni radi (nisu tražili nikakvu dokumentaciju), zanima me o čemu je riječ? Je li forma nekog informativnog razgovora ili možda popunjavanje upitnika o poznavanju hrvatske kulture i uređenja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o dopuni zahtjeva uzimanjem izjave na zapisnik, te svih relevantnih činjenica koje su od utjecaja za rješenje ove upravne stvari. Pripremite se znanjem (izvrsnim) hrvatskog jezika, kulture, običaja, znanjem iz sporta, politike, obrazovanja.... Sve to Vam neće ništa značiti ukoliko niste podnijeli potrebnu tj.adekvatnu dokumentaciju. Kako sam Vam i ranije naveo "ples radi državljanstva" Vam tu na žalost neće pomoći, jer Vam je očito otac srpske nacionalnosti i njega u zahtjevu izbjegavate i pomenuti. Upravo se pripremite i na tu temu te svakako ponesite svu raspoloživu dokumentaciju od Vas osobno, od oca, od majke gdje ste/su se izjašnjavali pripadnikom hrvatskog naroda. Želim Vam uspješno okončanje postupka. Koliko će još trajati nakon 25.01....ne zna se, rokova tu nema, "naoružajte se strpljenjem" za još godinu, dvije. Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobila poziv iz Hr konzulata u Banja Luci da dođem 25.01. dopuniti zahtjev za primitak u Karlovačku policiju. S obzirom da nije ništa konkretnije navedeno o kakvoj se dopuni radi (nisu tražili nikakvu dokumentaciju), zanima me o čemu je riječ? Je li forma nekog informativnog razgovora ili možda popunjavanje upitnika o poznavanju hrvatske kulture i uređenja?

 

ako si Hrvatica predpostavljam da si katoličke vjere i da si krštena u katoličkoj crkvi.

traži krsni list iz svoje crkve. dostavi ga policiji u Karlovcu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i popratnu dokumentaciju: izjavu,maminu, bakinu i djedovu domovnicu, djedovu osobnu sa prebivalištem u RH.

• Pripadnici hrvatskog naroda trebaju dostaviti isprave kojima dokazuju osobno nacionalno izjašnjavanje u pravnom prometu – ovjerena preslika radne knjižice, vojne knjižice, svjedodžbe, indeksa, izvatka iz matice rođenih, vjenčanih i dr., ili izvornike istih, ukoliko je u njima upisan podatak o nacionalnosti. Pripadnost hrvatskom narodu dokazuje se i dostavljanjem dokaza o zaštiti prava i pomicanju interesa hrvatskog naroda i dokaza o aktivnom sudjelovanju u hrvatskim kulturnim, znanstvenim i sportskim udrugama u inozemstvu. Ukoliko se stranke pozivaju na pripadnost hrvatskom narodu njihovih roditelja, uz zahtjev dostavljaju dokaze kojim potvrđuju nacionalno deklariranje roditelja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Da i ja iznesem svoj slucaj pa mozda neko moze da mi pomogne..nadam se :-) na osnovu cl.16 predao sam zahtev za hrv drzavljanstvo u pol.upravi u rep.Hrvatskoj. zivim u srbiji, u vojvodini i predao sam u hrv jer mi je blizu a i brze sve ide, bar tako u vecini alucajeva bude. Predao sam sl: ocevu vojnu knjizicu, kao i dedinu, u kojoj se vidi nac izjasnjavanje, svoj upisni list sa faxa, potvrdu o clanstvu u hrvatskom kulturno-prosvijetnom drustvu, i svu ostalu obaveznu dokumentaciju. To je bio 3.mesec 2015.god a u 10om mesecu sam dobio zahtev za nadopunu dokumentacije. Prilozio sam trazeno, izmedju ostalog i potvrdu iz skole za majku (nisam odma doneo jer su svi rekli da je otac najbitbiji), i jos 3 upisnice sa faxa jer su to trazili. Sad cekam i dalje i zanima me gde mogu da se obratim da vidim o cemu se rasi i zasto toliko dugo cekam bez ikakvog odgovora. Mnogi koji su pre i posle mene predali na istommestu vec su dobili odgovor o upisu u knjigi hr drzavljana. Nadam se da moze neko da mi pomogne ako je bilo slicnih iskustava. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Diskrecijsko pravo MUP-a sukladno Zakonu i Ustavu je da po pitanju prijema u državljanstvo stranca je da odluku donese kad hoće, što im dozvoljava da to bude i za 6 godina.Također, ne moraju niti obrazložiti kada donesu eventualno negativno rješenje zašto su Vas odbili.Da i ispunjavate sve uvjete, a službeniku koji je uzeo Vaš predmet u rad je "loš dan" može Vas bez problema odbiti. Što se tiče nadopune..majka Vam je vjerojatno nehrvatske nacionalnosti, a ukoliko ste u braku možda i supruga. Šanse za prijem su vam 60:40 % u pozitivnom kontekstu. Ralunajte na odgovor po nadopuni za najkasnije 6 mjeseci. Nemojte ih požurivati, zavti, pitati..jer to ne vole.To je Ministarstvo unutarnjih poslova i ne moraju niti imaju obavezu da Vam bilo šta ikada i odgovore. zato se trpite, u konačnici će to biti sve dobro,tako se nadajte.Na doneseno rješenje žalba nije dozvoljena,ali možete podnijeti zahtjev opet i opet... Bilo je slučajeva da je netko odbojen 2 puta, trećiputa primljen sa istim dokumentima... Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru! Nisam u braku a majka je takodje hrvatske nacionalnosti sto sam i potvrdio u toj dopuni potvrdom iz osnovne skole o njenom nac. izjasnjavanju. Da, nazalost znam da je sve nekako nedoreceno i da sve zavisi od toga ko uzme da resava moj slucaj.. samo me zanima sta je o onih 6 meseci koliko je zakonski rok da se moj predmet resi. Naravno da ne zelim nikog da ubrzavam niti da upadam u oci i privlacim paznju :-) nadao sam se da ima ljudi sa slicnim iskustvima pa da vidim cemu da se nadam ikoliko se okvirno ceka :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da i ja iznesem svoj slucaj pa mozda neko moze da mi pomogne..nadam se :-) na osnovu cl.16 predao sam zahtev za hrv drzavljanstvo u pol.upravi u rep.Hrvatskoj. zivim u srbiji, u vojvodini i predao sam u hrv jer mi je blizu a i brze sve ide, bar tako u vecini alucajeva bude. Predao sam sl: ocevu vojnu knjizicu, kao i dedinu, u kojoj se vidi nac izjasnjavanje, svoj upisni list sa faxa, potvrdu o clanstvu u hrvatskom kulturno-prosvijetnom drustvu, i svu ostalu obaveznu dokumentaciju. To je bio 3.mesec 2015.god a u 10om mesecu sam dobio zahtev za nadopunu dokumentacije. Prilozio sam trazeno, izmedju ostalog i potvrdu iz skole za majku (nisam odma doneo jer su svi rekli da je otac najbitbiji), i jos 3 upisnice sa faxa jer su to trazili. Sad cekam i dalje i zanima me gde mogu da se obratim da vidim o cemu se rasi i zasto toliko dugo cekam bez ikakvog odgovora. Mnogi koji su pre i posle mene predali na istommestu vec su dobili odgovor o upisu u knjigi hr drzavljana. Nadam se da moze neko da mi pomogne ako je bilo slicnih iskustava. Hvala!
Stvar je u tome da ti priložiš svoje dokumente gdje se izjašnjavaš pripadnikom hrvatskog naroda a ne tvoji pretci,jer ti tražiš državljanstvo po čl.16 a ne oni.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko Vam je rekao ili gdje ste pročitali da je zakonski rok 6 mjseci za rješvanje po zahtjevu za primitak u državljanstvo jedne zemlje? Roka u takvim specijalnim postupcima n e m a.

 

Računajte i na činjenicu da se dokumenti kje ste predali za Vas osobno iz kojih je vidljivo izjašnjavanje po nacionalnoj pripadnosti (škola, fakultet isl) šalju na provjeru istim ustanovama jer je bilo i falcificiranja istih gdje postupak završava odbačajem zahtjeva ,te kaznenim progonom. I tu se gubi vrijeme, a ponavljam roka nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, prilozio sam podatke o svom nac izjasnjavanju pri upisu na fakultet. U dopuni su trazili jos tih uposnih listova, kao i clanu foruma koji je zapoceo ovu temu (erna88), i to sam im dostavio. A verodostojnost svih dokumenata se moze proveriti naravno, i ne verujem da je to razlog zbog cega sam uopste pozvan na dopunu zahtjeva. Hvala vam u svakom slucaju..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozvani ste izjoš jednog razloga. Kad bi svi zahtjevi, odnosno molbe bile rješene bez nadopune od strane stranaka službenici ne bi imali posla, te se to radi ili kod stvarne dopune, kod sumnje u nešto ili da se zahtjev potkrepi sa još kojim raspoloživim dokumentom. Ne bojte se te dopune, ne sumnjajte u nju.Čak je i bolje da misle na vas. :) Javite se kad dobijete pozitivno rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
@Erna88, dokle ste stigli sa primitkom u HR državljanstvo? Okončan postupak?

 

Žao mi je što trenutno nikako nemam vremena, a htjela bih da napišem poduži izvještaj o svom iskustvu na razgovoru. Zbog toga za sad samo ukratko: postupak još nije završen. Razgovor u MUP-u u Karlovcu je obavljen 25.01. gdje su mi rekli da je njihov rok za predaju izvještaja MUP-u u Zg 15 dana. Razgovor je trajao više od 1h, i većinom je bilo ispitivanje činjenica (imena i podaci roditelja, njihovih braće i sestara, datumi rođenja, zaposlenje, školovanje i sl.). Također sam dala izjavu na zapisnik, te priložila još dokumenata koje sam u međuvremenu prikupila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ni na jedno moje direktno pitanje nisu dali konkretan odgovor. Npr. Kad mi je ispitivac kroz razgovor rekao da ne pripada mupu, ili na pitanja o daljnoj proceduri. Dao mi je naslutiti jedino da ce njegovo izvjesce biti pozitivno, ali nista vise od toga. Za sad je proslo mjesec dana od primitka izvjestaja u Zg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ni na jedno moje direktno pitanje nisu dali konkretan odgovor. Npr. Kad mi je ispitivac kroz razgovor rekao da ne pripada mupu, ili na pitanja o daljnoj proceduri. Dao mi je naslutiti jedino da ce njegovo izvjesce biti pozitivno, ali nista vise od toga. Za sad je proslo mjesec dana od primitka izvjestaja u Zg.

 

 

Da, u posljednje vrijeme i izvješće PU ili PP u kojoj ste predali zahtjev ima

značaj kod odlučivanja u Zg. Jer, ipak su oni Vas vidjeli, sa Vama razgovarali 2-3 puta, te sve činjenice i utisak koji su stekli će kroz svoje mišljenje proslijediti "gore".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Pozdrav! ? ovaj put nemam piganja niti nedoumica, već samo želim da javim, za mene radosnu, vest. Danas sam dobio pozitivno rešenje i primljen sam u državljanstvo RH! Nakon 3godine od datuma apliciranja, nadopune dokumentacije nakon koje je prošlo 2 godine, posle bezbroj upita kako mejlom tako telefonski, kao i odlazska u PU gde sam predao zahtev, udostojili su se da odgovore ito pozitivno ? ovo iznosim samo zato da bi možda nekom pomoglo moje iskustvo, i ohrabrilo one koji čekaju prreeedugo (a neopravdano jer sam imao "čist slučaj" - kompletna familija su hrvati).. Eto, ito je moguće, dočeka se sve.. Ali da je nepravedno i neodgovorno od strane onih koji odlučuju -  to svakako!! Žalosno da jedna država koja je članica EU sebi dozvoli ovakvu birokratiju.. U današnje vreme interneta i komunikacija, ovo je sramota. Da se kompletna korespondencija odvijala putem goluba pismonoše ja sam uveren ds ne bi trajalo 3godine.. U svakom slučaju, hteo bi da se zahvalim svima na forumu koji svojim odgovorima bar malo olakšaju i upute nas kroz ceo ovaj začarani proces!! ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...
, Erna88 je napisao:

 

Malo mi je to nejasno, ako zahtjev predajem kao punoljetna osoba, zasto su uz dokumente u kojima se izjasnjavam kao hrvatica, dok.po kojem se vidi da sam clan drustva koje promice hr. kulturu i naslijeđe, te ostali navedeni dokazi po kojima se vidi da kroz zivot zivim kao hrvatica ( sto se i trazi po zakonu), presudna izjasnjavanja roditelja? U zakonu se ne navodi koliko najmanje dokumenti sa izjasnjavanjem nacionalnosti moraju biti stari da bi bili bitniji od dokumenata koje se uopste ne traze (u ovom slucaju izjasnjavanja roditelja). I sta bi u slucaju odbijenice pisalo u obrazlozenju? U dopuni su mi izricito trazili sve upisnice sa fakulteta (od 2006.god) i da obrazlozim na koji objektivan nacin sam izjasnjavala pripasnost hrvatskom narodu. Osim toga, kao dodatak sam i predala maminu putovnicu gdje je vidljivo da je rodjena u Ogulinu i njen rodni list u kojem u rubrici nacionalnost pise hrvatica. Vjerovatno bi mogla naci i neki njen dokument u kojem se izjasnjavala kao hrvatica, ali od oca ne mogu. Da li me neko u MUPu moze informirati da li im je stvarno jos to ili nesto drugo potrebno? Da li postoji mogucnost za dodatnom dopunom dokumenata? Tel.broj 01/3788 589 za provjeru u kojoj fazi je zahtjev se vise ne koristi

Pozdrav, da li bi mogli ukratko napisati sta ste pisali u toj izjavi o promicanju hrvatske kulture i obicaja...i meni je isto to potrebno.Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izjave se pisu ns osnovu individualnog iskustva/razmisljanja/vidjenja. Moje je takvo da sam ja pisala o svojoj obitelji i rodbini koji su ionako vecinom svi hrvati, i posjetama i provodjenju praznika u Hr kod bliznjih (navela lokacije, bez imena.. Ali to sve oni mogu provjeriti, ako hoce), o zajednickim Bozicnim/ Uskrsnjim ruckovima, o svom djelovanju u KUDu koji promice hr kulturu i obicaje, a sve sam to potkrijepila fotkama od djetinjstva pa do nedavno, pa cak i prijavama boravka kod rodbine u Hr.. U konzulatu su mi rekli da je netipicno prilagati fotografije, ali ja mislim da je i to bilo znacajno i da ne moze odmoci. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Erna88 je napisao:

Izjave se pisu ns osnovu individualnog iskustva/razmisljanja/vidjenja. Moje je takvo da sam ja pisala o svojoj obitelji i rodbini koji su ionako vecinom svi hrvati, i posjetama i provodjenju praznika u Hr kod bliznjih (navela lokacije, bez imena.. Ali to sve oni mogu provjeriti, ako hoce), o zajednickim Bozicnim/ Uskrsnjim ruckovima, o svom djelovanju u KUDu koji promice hr kulturu i obicaje, a sve sam to potkrijepila fotkama od djetinjstva pa do nedavno, pa cak i prijavama boravka kod rodbine u Hr.. U konzulatu su mi rekli da je netipicno prilagati fotografije, ali ja mislim da je i to bilo znacajno i da ne moze odmoci. 

Hvala najljepse, srce si :*

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav svima na forumu,

U zavrsnoj sam fazi prikupljanja dokumenata koje trebam predati u konzulat.Predala bih sljedece dokumente:

Za mene:

-Sve upisne listove s fakulteta od svakog semestra gdje pise nacionalnost

-Rodni list- naknadan upis nacionalnosti

-Dokument s biroa za zaposljavanje-pise nacionalnost

- Dokument o clanstvu u HKD

-Potvrda od osnovne skole da se nastava odvijala pored bosanskog i na hrvatskom jeziku i da sam isla na katolicki vjeronauk

-Dokument iz zavoda za statistiku da mi ne mogu izdati dok. sa popisa iz 2013.i 1991.

-Ispis CV sa burze rada upisana nacionalnost

Prilozila bih i kopije dok.na kojima nije upisana nacionalnost kap sto su:

Diplome,indeks,radna knjizica.

Za majku :

Rodni list -naknadan upis nacionalnosti

Njena prijava pri rodjenju gdje pisu da su njeni roditelji (moji baka i djed) hrvati

-Dokument s Biroa za zaposlj. da se majka izjasnila pri prvom upisu da je hrvatica

-Dokument da je aktivan clan HKD

Prijava o rodjenju mladje sestre iz 2000.god. gdje pise da su mi oba roditelja hrvati

- Djedova vojna knjizica upisana nacional.

- Djedov rodni list iz 1950. I 1956. pise da se izjasnio kao hrvat.

Prilozila bi i dokaze za sestru i brata dokumente iz skole i sa biroa za zaposljavanje gdje su se takodjer izjasnili kao hrvati.

Dalje prilozila bih i

Zapisnik pri sklapanju braka za roditelje i vjencani list gdje nema rubrike nacionalnosti

Ne znam da li da izvadim dodatno i dok.prijava mog rodjenja ali ne pise nacionalnost , 1984.g nije bilo te rubrike za nacionalnost

1991.godine roditelji su se na popisu izjasnili kao Jugosloveni.

Predala bih dokumente temeljem clana 16. a mislim da nije suvisno predati i sve ove druge dokumente za svoju obitelj da se vidi da su se svi generacijama izjasnjavali kao hrvati.Potraga za svim dokumentima je trajala jako dugo, ali se nadam da ce se isplatiti na kraju.

Moze li mi neko odgovoriti kakve su mi sanse za domovnicu i koliko bi okvirno mogao trajati postupak.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija