Jump to content

nadleznost sudova - lokacija


leo77

Preporučene objave

na prijedlog za ovrhu iz 2013 od Hrvatskog telekom sam se zalio pozivajuci se na zastaru koju mi je sud uvazio,JB je bio iz osijeka,ja sam iz zagreba, a odluku je doni opcinski gradanski sud u zagrebu.

po meni sve u redu jer je proteklo vise od 1 godine od dospijeca placanja prije nego je ovrha pokrenuta da bi danas dobio poiv a rociste u KARLOVCU,kakve su to gluposti,jel se ja sad moram tamo pojaviti na tom rocistu ili sta,pa zar mogu oni mene setat po cijeloj hrvatskoj zbog 120 kuna ili bas na to racunaju da se necu niti pojaviti,

 

sta se desava u slucaju da se ne pojavim?

 

kako je uopce moguce da nakon sto je jednu odluku donio sud nadlezan u zagrebu mene zovu sada na rociste u karlovac?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sam se zalio pozivajuci se na zastaru koju mi je sud uvazio

Uvaženo je samo to da ste poslali prigovor na vrijeme. Pročitajte do kraja:

 

"... stavlja se izvan snage rješenje o ovrsi ... a postupak će se nastavit kao u povodu prigovora protiv platnog naloga."

 

Stavljanje van snage samo znači - rješenje o ovrsi nema učinka i ne može biti dostavljeno na provedbu FINA-i.

 

 

Ako se vi pojavite na sudu, a tužitelj ne dođe, smatra se da je povukao tužbu...

Suprotna kombinacija je za vas nepovoljna... mislim da ide presuda zbog ogluhe, usvaja se tužbeni zahtjev.

 

Otiđite vlakom i tražite od suda trošak za kartu.

Prigovorite i da taj sud nije nadležan.

 

Nekad (do 2014) je za takav slučaj, o nadležnosti bio dodatni papir s popisom članaka zakona, nešto o rasterećenju sudova i tko ima koje pravo/naknadu, čini se da sada tog nema; neslužbeno objašnjenje od suda nisu imali, čekam službeno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na savjetu,to znam ako se tuzitelj ne pojavi da se tuzba odbacuje,nigdje nisam mogao naci sta ako se ja ne pojavim.

negdje sam citao da ne moze biti sud u gradu u kojem tuzitelj nema sjediste,ali div kao HT iima sigurno sjedista svugdje,vjerovatno to i je fora jer znaju da se nikome nece dati putovati i potrositi trostrukko koliko je duzan

 

dobra ideja za trosak karte,ako upali

 

Ažurirano

 

ustvari to trazim da HT nadokadi trosak posto su me oni i uvukli u to kada dobijem presudu u svoju korist

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Putni trošak plaća sud, iz proračuna, jer vam je država bila dužna osigurati sud u Zagrebu...

 

A HT će, ako izgubi, platiti odvjetnički trošak, ako imate odvjetnika.

 

 

A to kako se raspodjeljuju predmeti po sudovima ne bi bilo loše provjeriti koristeći Zakon o pravu na pristup informacijama. Statistika koju ministar pravosuđa daje Saboru nije ni blizu npr. statistici MUP-a, baš ništa se ne može uspoređivati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija