Jump to content

razvrgnuče sulastništva


kunigunda001

Preporučene objave

Brat, sestra i ja nasledili smo kuču. Moj i bratov delež je 2/5 a sestrin 1/5. Sa sestrom smo se dogovorile, da kupim njezin dio, brat se s tom složio.

Dali je za me povoljnije, da se sklopi ugovor o razvrgnuči sulasništva ili kupoprodajni ugovor?Dali je porez u obaslučaja isti

 

Ako pišemo ugovor o razvrgnuči - kad a ga je potrebo ovjerit kod javnog bilježnika- dali se ovjeri samo podpis sestre ili moramo biti kod biljžnika zajedno. Nekrenina se nalazi u Poreču, dali se može ovjera raditi bilo gde

u Hrvaskoj.

 

Dali je potrebno u ugovoru navesti, da se brat sa tom složio ?

 

Molim za brz odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali je za me povoljnije, da se sklopi ugovor o razvrgnuči sulasništva ili kupoprodajni ugovor?Dali je porez u obaslučaja isti

 

nadležnom sudu podnijeti prijedlog za razvrgnuće suvlasništva. sud će donijeti rješenje po dogovoru suvlasnika (o cijeni se vi dogovarate i isplaćujete ). isplata bi trebala biti po procijeni vrijednosti izvršena od sudskog vještaka. stjecatelj plaća porez po procijeni sudskog vještaka a ne poreznog tjela. sudski postupak košta ali smatram da je trošak manji od ukupnog troška prema procijene poreznog tijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nadležnom sudu podnijeti prijedlog za razvrgnuće suvlasništva. sud će donijeti rješenje po dogovoru suvlasnika

nevidim razlog uvlačit se u sudski postupak i u istom se dogovarat,obzirom da dogovor već postoji.

Ako sestra želi isplatu a vi se s tim slažete,šta je tu problem.....

Vi stječete pravo vlasništvo nad njenim suvlasnički dijelom,pa je porez neizbježan,glede čega je više nebitno koji će te pravni temelj prenosa sklopiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija