Jump to content

Vanbračno dijete


OLGICA1973

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim pravnu pomoć vezano uz vanbračno dijete .

U braku sa 20 god imam 3 maloljetne djece, desila ni se avantura , rodilo se dijete , dijete sam odmah priznao i dao svoje prezime.

 

U čemu je problem nisam siguran dali je djete moje , kao otac htio bi se brinuti o tom djetetu koliko je moguče sobzirom da su ipak moje mogučnosti ograničene jer ipak imam suprugu koja nije suglasna mojim viđanjem tog djeteta jer ipak to bolna tema . Moje pitanje je dotična gospodična neželi da plaćam nikakvu alimentaciju što se meni nikako nesviđa, nebi htio izložiti svou obitelj nepotrebih ovrhma u budučnosti a i to djete koje ima prava da ga ja uzdrvama onoliko koliko sam u mogučnosti pruziti tom djetet.

 

Dali ja moogu testirati i utvrditi dali je djete moje te prezime koje nosi na rodnom listu je moje i njezino sobzirom da nisam u braku snjom dali s to može promjeniti i da stoji samo ja kao otac bezprezime , napominjem daje sve bilo učinjeno u brzini bez razgovora ili dogovore ,gospodična je rekla da dođem i to je bilo to u matičara, nisam odlučivao o imenu ni prezimenu.

 

Htio bih to riješiti ali gospodična jednostavno neželi komunicirati . što da radim da sve prođe što bezbolnije bez gnjavaže za nju i dijete a da ipak imamo sve sređeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A da bi imao sve sređeno trebao bi ići sudskim putem. Prvo tražiti DNK analizu što se tiće očinstva to ti košta koliko ja znam cca 10000kn, ukoliko se možeš s njom dogovoriti možete to i bez suda napraviti. Što se tiće promjene imena djeteta, za to ti treba i njezin pristanak. Mislim da zajedno trebate otići u matični ured i to napraviti ili preko centra za socijalnu skrb. Ukoliko misliš uplačivati alimentaciju vodi o tome evidenciju i nemoj davati novce na ruke, ukoliko će ti danas sutra trebati dokaz o tome da si nešto uplačivao. Po meni najmanje zezancije imati ćeš ukoliko ideš to rješavati sudskim putem. Dodjela roditeljske skrbi. Predložiš sudu da će djete biti kod mame, da ga ti želiš viđati kada i kako i iznos alimentacije, nakon toga će te sud pozvati na ročište i ukoliko će se i mama sa svime složiti sve je vrlo brzo (kroz par mjeseci) gotovo i imaš crno na bijelo sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...

nisam siguran dali je djete moje , kao otac htio bi se brinuti o tom djetetu koliko je moguče sobzirom da su ipak moje mogučnosti ograničene jer ipak imam suprugu koja nije suglasna mojim viđanjem tog djeteta jer ipak to bolna tema . Moje pitanje je dotična gospodična neželi da plaćam nikakvu alimentaciju što se meni nikako nesviđa, nebi htio izložiti svou obitelj nepotrebih ovrhma

Dali ja moogu testirati i utvrditi dali je djete moje te prezime koje nosi na rodnom listu je moje i njezino sobzirom da nisam u braku snjom dali s to može promjeniti i da stoji samo ja kao otac bezprezime , napominjem daje sve bilo učinjeno u brzini bez razgovora ili dogovore ,gospodična je rekla da dođem i to je bilo to u matičara, nisam odlučivao o imenu ni prezimenu.

 

Zašto niste odmah tražili DNK test?

Meni je ovo sve poptilično sumnjivo - tako ishitreno stavljanj pred gotov čin.

 

Najbolje bi bilo da obavite neslužbeni DNK test prije nego bilo što drugo pokrenete.

Ne košta 10000, nego oko 1600 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

molim pravnu pomoć vezano uz vanbračno dijete .

U braku sa 20 god imam 3 maloljetne djece, desila ni se avantura , rodilo se dijete , dijete sam odmah priznao i dao svoje prezime.

 

U čemu je problem nisam siguran dali je djete moje , .

 

dijete si priznao? nije moguće tek tako povući priznanje (naljutio sam se na tebe daj mi moju lutku). očinstvo možeš osporavati do 7 godine djeteta (ali s obizirom na priznanje ?).

ne traži alimentaciju do 7 godine djeteta. ima vremena.kad djete napuni 7 godina može tražiti i zaostatke do unazad 5 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da to mi nije jasno zašto nije tražila alimentaciju a sad me preko policije traži da dođem potpisati papire za izradu osobne karte dijete sad ima 5 godina , djete nosi majčino i moje prezime a predstavlja se i upisuje samo moje prezime što ja smatram apsurdno jer ipak nismo vjenčani , sve mije to čudno . Kaže da neželi ništa od mene ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto stalno svađanje osječaj krivnje itd, jbg otišao sam tamo potpisao nešto i to je to. Ne bježim od odgovornosti učinio sam grešku dad je dosta i triba stati na balun . Kako pokrečem postupak utvrđivanja očistva preko suda ili nju kontaktira?

 

Kao što sam gore već napisao, moj savjet bi bio da prvo napraviš neslužbeni test, bez suda.

Pročitaj o DNK testiranju:

dnk test ocinstva u hrvatskoj - Google pretraživanje

(da nikog specijalno ne reklamiram)

 

Nema smisla da pokrećeš sudski postupak samo da bi potvrdio da ipak jesi otac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija