Jump to content

Pravo vlasnistva-pomoć molim


xxlxl

Preporučene objave

Pozdrav,U mene je slucaj zakompliciran jako al cu pokusati skratit.Moj otac je kupio kucu 80-ih i ima kuporodajni ugovor ,al je nije uknjizio se.,sve je nesto oduljivo tako da se u međuvremenu na osnovu nasljednih odnosa uknjizila druga osoba.Kuca je ogromna i sa zemljistem oko kuce i vrtovima,vockama itd. To se godinama vodi na sudu i tek je nedavno donesena odluka da on stjece pravo vlasnstva al se čeka parnica za uknjizbu.Kuca je kupljena tako da kad je kupovo u njoj su bili podstanari .Svi su sad mrtvi i ove godine je zadnji podstanr umro. i sad nastaje problem taj zadnji stanar je bila nevjesta od podstanara ovih ,al ona je dok je bila ziva u stan na katu pustila unuke od podstanara koji su dosli radit ovdje sezonski oni borave tu,al nisu prijavljeni na toj adresi. Ona je umrla(njihova tetka) a ovi su ostali iza nje i nezele napustit stan.Bili smo kod naseg odvjetnika al on kaze da ako su duže od 30dana da ih nemozemo izbacit jer ih stiti drzava.(sto mi je nejasno). Dolaze i drugi unuci i rodbina gore,prijatelji a mi nemamo nikakvih prava koda nismo mi kupili,ponasaju se kao vlasnici.kuca je stara i treba je adptirat a oni ne dopustaju.potkrovlje samo sto se ne urusi vlaži na sve strane. Jos dovodi i decka pa i ako zatrudni bit ce jos gore. Vocke i zemlju namnedaju obradivati i nezele napustiti njih dvoje stan tj kat. Unuka koja zivi u istom gradu kao ja stvara nered prijeti i govori da je to njihovo gore da ce svaki dan dolazit bacat nam stvari i lupati.Jos c ese i ona s djecom useliti pa necemo ih moc izbacit. Nas odvjetnik im je poslao dopis da smo mi vlasnici i da nemaju nikakva prava i da nam nesmetaju i zabranu dolazka na posjed i toj unuci što nam je prijetila zabranu dolazka a sad je svaki dan tu a oni su se jos vise razmahali i dolaze i prijete i ostatak rodbine, Stvarno neznamo vise sta gdje kako?Molim vas da mi savjetujete ako mi možete pomoć jer ovo izmice svakoj kontroli.koji mi je postupak najbolji da uradim.?Dali mogu dignut tuzbu protiv njih i trazit sudsku zastitu posjeda ili nesto? IMAMO LI MI IKAKVA PRAVA U SVEMU OVOM?Jest komplicirano al bar ako postoji ikakvo rijesenje molim pomoćNadamse odgovoru Hvala Ako vam je nejasno nesto slobodno pitajte

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija