Jump to content

Abecedni imenik vlasnika


mimi.xy

Preporučene objave

Službenik na šalteru zagrebačke gruntovnice zadužen za izdavanje isprava odbio mi je dati podatak o broju zk uloška kad sam ga zatražio taj podatak, a prema imenu i prezimenu vlasnika nekrenine. Obrazloženje je da takvu pretragu oni ne mogu raditi (po imenu ili OIB-u) već samo prema podatku o broju čestice ili zk uloška. Zanima me je li takvo postupanje u skladu sa zakonom i postoji li način da dođem do podataka o nekretnini za koju ne znam broj čestice već samo podatke o vlasniku. (Problem je u tome što ne postoji valjana veza između katastra i zk pa nisam uspio na taj način doći do podataka).

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čini se da je to ograničeno, zbog privatnosti... A za što vam treba taj podatak, imate li kakav pravni interes?

 

"Uvid u podatke katastra nekretnina može se ograničiti u opsegu koji zahtijevaju interesi unutarnje sigurnosti i obrane zemlje, odnosno zaštite osobnih podataka, a koji je određen posebnim propisima."

Znate li za neku drugu česticu istog vlasnika? To može pomoći u traženju... Moguće je naći i ako znate približnu lokaciju, uz malo strpljenja ==> katastar.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Službenik na šalteru zagrebačke gruntovnice zadužen za izdavanje isprava odbio mi je dati podatak o broju zk uloška kad sam ga zatražio taj podatak, a prema imenu i prezimenu vlasnika nekrenine. Obrazloženje je da takvu pretragu oni ne mogu raditi (po imenu ili OIB-u) već samo prema podatku o broju čestice ili zk uloška. Zanima me je li takvo postupanje u skladu sa zakonom i postoji li način da dođem do podataka o nekretnini za koju ne znam broj čestice već samo podatke o vlasniku. (Problem je u tome što ne postoji valjana veza između katastra i zk pa nisam uspio na taj način doći do podataka).

 

Hvala.

 

ako znaš gdje se nekretnina nalazi (mjesto, ulica, kućni broj)

http://geoportal.dgu.hr/#/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija