Jump to content

Kazna za bespravno sagrađeni objekt


hpasali

Preporučene objave

Poštovani, ako netko ima saznanja molio bih vas pomoć.

Moja supruga je tijekom mogućnosti legalizacije bespravno sagrađenih objekata 2013. podnijela zahtjev za legalizacijom objekta od 20m2 koji je trebao biti pomoćni objekt u funkciji glavnog (legalnog) objekta.

Zahtjev je odbijen jer predmetni objekt nema krov što je jedan od preduvjeta da bi nešto moglo biti legalizirano. Dakle, naš objekt po samoj definiciji objekta ne može biti smatran objektom.

Da bismo uopće mogli pokrenuti postupak legalizacije tražio se određeni iznos u "biljezima" kao i plaćanje kazne za bespravno sagrađeni objekat.

Suštinski gledano mi smo unaprijed platili kaznu za bespravno sagrađeni objekat za koji su nam rješenjem objasnili da se naša konstrukcija ne smatra objektom i da se zahtjevu ne može udovoljiti.

Moje je pitanje kako da potražujemo od države nazad novac jer smo platili nešto što po ovakvoj interpretaciji nismo bili dužni platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, ako netko ima saznanja molio bih vas pomoć.

Moja supruga je tijekom mogućnosti legalizacije bespravno sagrađenih objekata 2013. podnijela zahtjev za legalizacijom objekta od 20m2 koji je trebao biti pomoćni objekt u funkciji glavnog (legalnog) objekta.

Zahtjev je odbijen jer predmetni objekt nema krov što je jedan od preduvjeta da bi nešto moglo biti legalizirano. Dakle, naš objekt po samoj definiciji objekta ne može biti smatran objektom.

Da bismo uopće mogli pokrenuti postupak legalizacije tražio se određeni iznos u "biljezima" kao i plaćanje kazne za bespravno sagrađeni objekat.

Suštinski gledano mi smo unaprijed platili kaznu za bespravno sagrađeni objekat za koji su nam rješenjem objasnili da se naša konstrukcija ne smatra objektom i da se zahtjevu ne može udovoljiti.

Moje je pitanje kako da potražujemo od države nazad novac jer smo platili nešto što po ovakvoj interpretaciji nismo bili dužni platiti.

 

Nakon što dobijete rješenje kojim se Vaš zahtjev za ozakonjenjem zgrade odbacuje zatražite od ustanove koja Vam je izdala rješenje o plaćanju naknade za zadržavanjem nezakonito izgrađenih objekata u prostoru da poništi predmetno rješenje i izvrši povrat sredstava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija