Jump to content

alimentacija


savjesna

Preporučene objave

bilo je puno o alimentaciji..no ja bih pitala...kao baka plaćam alimentaciju za unuka jer sin nigdje ne radi i nema od čega plaćati. Sina smo posvojili kao bebu...ima dva sina koje uzdržavamo...ne živi ni sa jednom majkom...Da li je po zakonu ako smo njega (sina) posvojili da smo posvojili i duzni plaćati za njegovu djecu??? Inače ja čekam mirovinu, suprug sam radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo je puno o alimentaciji..no ja bih pitala...kao baka plaćam alimentaciju za unuka jer sin nigdje ne radi i nema od čega plaćati. Sina smo posvojili kao bebu...ima dva sina koje uzdržavamo...ne živi ni sa jednom majkom...Da li je po zakonu ako smo njega (sina) posvojili da smo posvojili i duzni plaćati za njegovu djecu??? Inače ja čekam mirovinu, suprug sam radi.

 

dali je sudskom odlukom određeno plaćanje alimentacije?

to pitanje trebali ste postaviti sudu (na raspravi) prije donošenja odluke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razumijem...no on je priznao djete ..i jedno i drugo..prvo kad je bio maloljetan, a drugo punoljetan, sad ima 25 g..da bi se utvrdilo očinstvo opet treba novaca...podosta, no slika djeteta dosta govori...tako da ne bi išli na utvrđivanje..mislila sam da možda netko zna zakon..koji je možda naša sutkinja propustila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ah, neću potraživati..jerrr...možda i neću trebati kad se on zaposli..ma zapravo više od svega me muči naš sistem..kako i na koji način da shvate neodgovorni roditelji tj. mladi da se o djeci treba brinuti ili ih neimati ak se nema..jer ako je tako lako dobiti novac ..zašto ne još....jer u mom slučaju majka djeteta je namjerno zatrudnjela roditeljima i nama u inat tek da pokaže da im ne možemo ništa..ništa im nismo ni htjeli osim da odrastu i budu zaposleni prije nek imaju djecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ah, neću potraživati..jerrr...možda i neću trebati kad se on zaposli..ma zapravo više od svega me muči naš sistem..kako i na koji način da shvate neodgovorni roditelji tj. mladi da se o djeci treba brinuti ili ih neimati ak se nema..jer ako je tako lako dobiti novac ..zašto ne još....jer u mom slučaju majka djeteta je namjerno zatrudnjela roditeljima i nama u inat tek da pokaže da im ne možemo ništa..ništa im nismo ni htjeli osim da odrastu i budu zaposleni prije nek imaju djecu.

 

 

Osobno sam stava da bi trebalo postaviti pitanje ustavnosti ovakve odredbe da su bake i djedovi dužni davati alimentaciju unucima.

 

Bake i djedovi se tako 'kažnjavaju' za nešto za što ne snose nikakvu krivnju. Jednako kao da su odgovorni i za neke druge dugove ili odštete za nešto samo zato jer su to počinili njihovi srodnici.

 

Druga nelogičnost je :

Ako su već baka i djed 'krivi' logikom da je to 'interes unuka (maloljetnog djeteta)' - zašto onda nisu bake i djedovi po oba roditelja jednako 'krivi'?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno sam stava da bi trebalo postaviti pitanje ustavnosti ovakve odredbe da su bake i djedovi dužni davati alimentaciju unucima.

 

Bake i djedovi se tako 'kažnjavaju' za nešto za što ne snose nikakvu krivnju. Jednako kao da su odgovorni i za neke druge dugove ili odštete za nešto samo zato jer su to počinili njihovi srodnici.

 

Druga nelogičnost je :

Ako su već baka i djed 'krivi' logikom da je to 'interes unuka (maloljetnog djeteta)' - zašto onda nisu bake i djedovi po oba roditelja jednako 'krivi'?

Sa svime se slažem ali nažalost ne pita se bake i djede ni one koji razmišljaju drugačije od odgovornih pa makar bili u pravu..i svakako sam da djetetu treba pomoć jer nije krivo šta se rodilo..noooo ipak mislim da je poštenije roditelje zaposliti ako smo tako moćni u donošenju zakona..a bake i djedovi će sigurno pomagati bez suda i za sebe mislim puno izdašnije nek po sudu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno sam stava da bi trebalo postaviti pitanje ustavnosti ovakve odredbe da su bake i djedovi dužni davati alimentaciju unucima.

 

Bake i djedovi se tako 'kažnjavaju' za nešto za što ne snose nikakvu krivnju. Jednako kao da su odgovorni i za neke druge dugove ili odštete za nešto samo zato jer su to počinili njihovi srodnici.

 

Druga nelogičnost je :

Ako su već baka i djed 'krivi' logikom da je to 'interes unuka (maloljetnog djeteta)' - zašto onda nisu bake i djedovi po oba roditelja jednako 'krivi'?

 

Slažem se sa ovime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija