Jump to content

Dali postoji minimalna cijena prodaje imovine?


as09

Preporučene objave

Dobar dan,

 

Majka ima kucu i nedavno se ozenila, sad ona zeli da prepise kucu na mene ali javni biljeznik nam je rekao da novi muz moze traziti mali svoj dio u toj imovini.. Majka zeli da ja dobijem imovinu, a on ako bude sta trazio da ce se ona brinuti sa time. Ukoliko prepise kucu na mene, on mene i dalje moze tuziti za svoj dio. Sad nam je pala na pamet sljedeca stvar, da ona meni "proda" kucu tako da meni nista legalno njen novi muz ne moze. Dali je to moguce i koja je minimalna cijena prodaje kuce??

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JB je najvjerojatnije mislio na nužni dio, u slučaju majčine smrti, ali taj dio mora biti povrijeđen da bi se mogao tražiti uračunavanjem dara.

 

Zar vam tada nije bolja varijanta s majkom sklopiti ugovor o doživotnom/dosmrtnom uzdržavanju? Kupoprodaja će očito biti fiktivna, a to se lako "obori".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan,

 

Majka ima kucu i nedavno se ozenila, sad ona zeli da prepise kucu na mene ali javni biljeznik nam je rekao da novi muz moze traziti mali svoj dio u toj imovini..

 

Hvala!

 

dali je kuća osobna imovina ili bračna stečevina iz predhodnog braka?

 

sa dašnji muž je nasljednik i imao bi barem pravo na nužni dio imovine koju je posjedovala ostaviteljica u trenutku smrti. pitanje je ko će prije umrijet ?

 

kod kupoprodaje plaćaš porez po procijeni porezne a ne po vrijednosti nekretnine navedene u ugovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija