Jump to content

Plati krov nad glavom


Legaly noob

Preporučene objave

Poštovani legalci,

 

evo imam jedno pitanje koje ne znam kuda bi svrstao a nadam se da mi možete pomoći.

Prošle godine sam mijenjao krovište, pomagali su mi prijatelji i bivši tast (koji u to vrijeme nije bio bivši).

Prošlo je više od godinu dana od radova i nedavno sam raskinuo sa tom djevojkom. I svatko je sretno otišao na svoju stranu.

I neki dan sam primio poziv od nesuđenog tasta koji sad od mene traži određenu svotu novca za pomaganje.

 

Mene zanima, ima li on kakvu pravnu osnovu za tužbom ili nečim drugim?

 

I da, još jedna sitnica, ja sam digao kredit jer se to radi o mojoj kući, tako da nisam sa djevojkom ili bilo kim drugim dijelio troškove.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz uvjet da imate još nekog tko može posvjedočiti takvom dogovoru, tast neće uspjeti sa svojim zahtjevom, a ako vas svejedno tuži, uzmite odvjetnika, pa će si nabiti samo još dodatnih troškova.

 

Žalosno je kada se u rastanak dvoje ljudi, koji je ionako težak, upliću još i roditelji sa svojim "idejama".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Manje više svi koji su bili prisutni su znali o kakvom je dogovoru riječ. Jer on je pomagao jednako (ako ne i više) kao i svi drugi.

Od početka su se ti roditelji htjeli miješati, zato je i jednim djelom došlo do razilaženja. Ali između nas je sve dobro bez svađe i jedno i drugo smo u sretnim vezama.

 

Hvala još jednom, nadam se da će se dotični smirit jer nikom ne treba ta gnjavaža.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija