Jump to content

izvanbračna zajednica


irach

Preporučene objave

Pozdrav,

 

interesira me slijedeće: znači majka i otac žive u izvanbračnoj zajednici 26 god, ona nigdje ne radi, a on je odnedavno u mirovini, dobio je otpremninu(poveći iznos), odbija joj dati ikakav novac, vrijeđa je(prije je znalo biti i fizičkog zlostavljanja),i sad je on i njegova ljubavnica uznemiravaju ( prikriveni pozivi kasno u noć, laže dojave hitnoj kasno u noć da joj nije dobroi sl.) i još k tome troši svoj novac na ljubavnicu, dok njoj ne daje apsolutno ništa, braća i ja ju financiramo. Koja prava ona ima? ako ih uopće ima??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

interesira me slijedeće: znači majka i otac žive u izvanbračnoj zajednici 26 god,

...

...i sad je on i njegova ljubavnica

 

A gdje sada otac živi?

Ako živi kod te druge žene, onda mu ona nije 'ljubavnica' nego nova 'vanbračna partnerica', a vanbračna zajednica oca i majke je prestala.

 

 

Traziti razvrgnuce vanbracne zajednice, te traziti podjelu imovine, te evetualno uzdrzavanje ako ima osnova.

 

Kao što je odgovorio bovu ... vanbračna zajednica se nigdje formalno ne razvrgava, jer formalno za držani sustav ona i ne postoji - upravo suprotno, mora se dokazivati.

Kada dokaže bračnu zajednicu, tada ona može tražiti i utvrđivanje stečevine iz te zajednice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fizicko nasilje, uznemiravanje - prijaviti na policiju, sve ispricati kako i sta, sve detalje, policija zna svoj posao i postavit ce dodatna pitanja, sve iskreno odgovoriti.

 

Traziti razvrgnuce vanbracne zajednice, te traziti podjelu imovine, te evetualno uzdrzavanje ako ima osnova.

 

iz autorovog posta-"otac i majka žive u vanbračnoj zajednici"

dakle moglo bi se zaključiti da o tome piše jedno od djece.

Dal u tome slučaju je priznata vanbračna zajednica(ukoliko u njoj imaju djece)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Ja sam iz HR (43 godine), a djevojka iz BiH (41 godinu). Zajedno smo vise-manje 7 godina od 2009 kada sam otisao u mirovinu iz HV. Nakon godinu dana ona dobiva posao preko jedne Americke firme u Afganistanu i ostaje tamo 4 godine. Ja se brinem o njenim tesko bolesnim roditeljima, nekom nasljedstvu, cak sam jedno vrijeme bio i skrbnik njenoj majci u starackom domu i da ne nabrajam dalje. Dali se to sve vrijeme tretira kao vanbracna zajednica posto je ona bila tamo a ja sam putovo na relaciji Sisak - B.Luka - Zenica obavljao sve gore navedeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija