Jump to content

Razvod bez djece i alimentacija/vanbračna zajednica


lanariba

Preporučene objave

1. Situacija

Muž i ja bili smo u braku tri godine. On je kroz to vrijeme, ispostavilo se, radio svašta van kuće. U tom razdoblju ulagao je u stan u vlasništvu mojih roditelja (klima, knauf, ormar, stvari po uglavnom njegovom izboru) i sad želi novac natrag. Mene bi da sam napravila isto i "uzela" nekome tri godine života, glumatala da ga volim dok sam okolo švrljala bilo sram. Što je ulagao ako je znao da me ne voli i ne želi živjeti tu?

Brakorazvodna parnica je u tijeku pa me strah da mu ne bi palo na pamet da mu plaćam kakvu alimentaciju ili nešto jer sam u razdoblju dok smo živjeli zajedno uspjela završiti fakultet istovremeno radeći (što je on otežavao na svaki mogući način) i sada radim to što sam završila. Prema zakonu i praksi može li tražiti povrat novca i alimentaciju?

 

2. Situacija

Moj otac i maćeha su "zajedno" 12 godina no nikad nisu živjeli skupa. On ju je njegovao dok je imala rak, bedinao njenog nećaka i brata. U zadnjih nekoliko godina kad je ostao bez posla pa našao onaj s manjom plaćom, onda mu je nadodavala razliku za kredit za stan na njegovo ime za koji je jamac. Ona je zahvaljujući i tatinom angažmanu oko njenog nećaka i brata (usluge njegovih prijatelja, vožnje posvuda, obilaženje dok je ona bila u bolnici i s njom kad nije bila, odvjetnici za brata, vožnje doktorima, kašnjenje na posao zbog njene kemoterapije,...) kao njihov skrbnik nasljedila tri stana nakon njihove smrti.

U zadnje vrijeme moja se maćeha toliko grozno ponaša prema tati da je to teško i gledati. Ne pamtim kad mu se zadnji put obratila normalnom kulturnom rečenicom.

Kakva su njegova, a kakva njena prava u slučaju razlaza?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Situacija

Muž i ja bili smo u braku tri godine. On je kroz to vrijeme, ispostavilo se, radio svašta van kuće. U tom razdoblju ulagao je u stan u vlasništvu mojih roditelja (klima, knauf, ormar, stvari po uglavnom njegovom izboru) i sad želi novac natrag. Mene bi da sam napravila isto i "uzela" nekome tri godine života, glumatala da ga volim dok sam okolo švrljala bilo sram. Što je ulagao ako je znao da me ne voli i ne želi živjeti tu?

 

mora od vlasnika tražiti povrat uloženoga.

ulaganje je dragovoljno pa je povrat uloženoga upitan (VSRH Broj: Rev 580/07-2)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.

Brakorazvodna parnica je u tijeku pa me strah da mu ne bi palo na pamet da mu plaćam kakvu alimentaciju ili nešto jer sam u razdoblju dok smo živjeli zajedno uspjela završiti fakultet istovremeno radeći (što je on otežavao na svaki mogući način) i sada radim to što sam završila. Prema zakonu i praksi može li tražiti povrat novca i alimentacij

 

šta je uložio u tvoje školovanje? radila si ?

ako je radno sposoban nema pravo na alimentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija