Jump to content

Rastava braka


Josipj1992

Preporučene objave

Pozdrav

Znaci majka i otac mi se rastavljaju. U braku su stekli 3nekretnine i 3 pokretnine. Imaju nas 2 brata sa tim da je brat maloljetan i otac ne zeli brata ni viđat ni placat alimentaciju. Sad mene zanima kako se imovina djeli u ovom slucaju da li na 4 djela ili 2 odnosno na majku i oca. Hvala na odgovoru svaka pomoc je dobrodosla :))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Znaci majka i otac mi se rastavljaju. U braku su stekli 3nekretnine i 3 pokretnine. Imaju nas 2 brata sa tim da je brat maloljetan i otac ne zeli brata ni viđat ni placat alimentaciju. Sad mene zanima kako se imovina djeli u ovom slucaju da li na 4 djela ili 2 odnosno na majku i oca. Hvala na odgovoru svaka pomoc je dobrodosla :))

 

Imovina stečena u braku se dijeli na 2 djela.

1/2 - jednom, 1/2 drugom supružniku.

 

Pitanje alimentacije je zasebno pitanje, neovisno o imovini. Vezano za razvod braka mora se svakako ići na sud, tužbom ili ako ide sporazumnim prijedlogom za razvod braka ali se mora ići na sud. Pošto je tu jedno maloljetno dijete sud će od centra za socijalnu skrb zatražiti stručno mišljenje do kojega će doći tako da će centar za socijalnu skrb na razgovor pozivati i jednog i drugog supružnika i to barem 3 puta, od kojih će 1 put biti i razgovor s njihovim psihologom.

To oko centra za socijalnu skrb će trajati barem nekoliko mjeseci.

Kad centar donese svoje stručno mišljenje , onda će i sud donijeti svoju presudu o tome kod kojeg će roditelja ovo malodobno dijete živjeti i koliku visinu alimentacije i od kada mora plaćati ovaj drugi roditelj.

 

E sada , što se tiče imovine . Ako je i što je stečeno u tom braku ide po pola. Pola mami , pola tati.

 

Djeci ne ide ništa . Djeci naknadno može jedan od roditelja ili oboje pokloniti cijelu ili dio neke nekretnine.

 

Uglavnom, ako nema sporazuma između supružnika, postupak oko razvoda kada ide tužbom je puno duži. Sporazumni razvod braka u ovakvom slučaju gdje je u pitanju malodobno dijete traje otprilike nekih 9 do 12 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po tome u tim nekretninama gdje sam zivio 20g nemam nista ako mi ne zele majka i otac nista dati....mada u ovoj situaciji mama zeli ali ja bi tati uzeo ako mogu?

 

i punoljetno dijete ima pravo na alimentaciju ako se školuje.

treba je tražiti tužbom protiv oca. korisnici alimentacije imaju pravo na besplatnu pravnu pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija