Jump to content

Bračna imovina


nonononic34

Preporučene objave

supruga i ja smo u fazi rastave. Znam da je posebna parnica za imovinu pa bih imao par pitanja.

Imamo zajedničke imovine kao i imovine koju sam ja naslijedio. Zanima me kad dođe do diobe dali se zajednička imovina dijeli na pola bez obzira što imamo 1 punoljetno i dvoje maloljetne dijece? Ili se ta imovina dijeli i na njih ako da u kojem omjeru?

Mislim da moju imovinu koju sam naslijedio nemaju prava? ili ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me kad dođe do diobe dali se zajednička imovina dijeli na pola bez obzira što imamo 1 punoljetno i dvoje maloljetne dijece? Ili se ta imovina dijeli i na njih ako da u kojem omjeru?

Djele supružnici, ne i djeca.

 

Mislim da moju imovinu koju sam naslijedio nemaju prava? ili ?

Ne, osim ako se u tu imoginu ulagalo na način da se povećala vrijednost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imamo zajedničke imovine kao i imovine koju sam ja naslijedio. Zanima me kad dođe do diobe dali se zajednička imovina dijeli na pola

 

zajednička imovina ili bračna stečevina je imovina stečena radom(kupljena novcem zarađenim za vrijeme zajedničkog života). osobna imovina se ne dijeli (imovina stečena darom ili radom prije zajedničkog života).

djeca ne sudjeluju u diobi bračne stečevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija