Jump to content

Kako do ZK izvatka na temelju posjedovnog lista?


derSpiegel

Preporučene objave

Molim bilo koga tko se razumije da odgovori na pitanja.

 

Dakle, imam posjedovni list na kojem je više katastarskih čestica, ali ne znam kako na temelju toga doći do zemljišnoknjižnog izvatka za te čestice? Znam koja je katastarska općina i broj katastarskih čestica, ali ne mogu na temelju toga na stranicama e-izvatka pronaći zk uložak. Može li mi netko pomoći?

 

I još... vidio sam da se za dobivanje zk izvatka treba platiti taksa u iznosu od 20 kn. Moram li za svaku katastarsku česticu sa posjedovnog lista (a ima ih 20-ak) platiti pristojbu od 20 kn ili je dovoljno platiti samo 20 kn s obzirom da su sve na istom posjedovnom listu?

 

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito da oznake nekretnina u katastru nisu istovjetne sa oznakama u gruntu(različitost u pogledu novog i starog premjera),zbog čega je nužno zatražiti identifikaciju parcela,pa na osnovu toga zatražiti z.k.izvadke.

Za svaku pojedinačnu nekretninu vadite z.k.izvadak,što će reći koliko izvadaka,toliko i pristojbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Idite u gruntovnicu sa posjedovnim listom i zamolite da Vam nađu te čestice .

Postoji mogućnost da na temelju posjedovnog lista u katastru zatražite kopiju katastarskog plana ,pa sa planom da idete u gruntovnicu.

Na internetu .. u tražilicu ukucajte Prevosuđe .hr ,zatim idete na e-izvadak ,na lijevoj strani na dnu otvoriti će Vam se katastar.

Kada dođete na tu stranicu morate upisati PU ,zatim područni ured katastra ,te k.č. itd

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija