Jump to content

Oranje 35cm od kuće + slika i video


zjos

Preporučene objave

Dali se smije orati ovako blizu kuće,zbog takve blizine zaoranog dijela voda koja se zadržava u kanalu oranice ulazi mi u zidove,i u podrumskim prostorijama mi se slijeva po zidu,znači zemlju ora cca 35cm od kuće...nakon više neuspjelih odgovaranja od tog i obavještavanja komunalnog redara koji samo tvrdi da je sve u redu i da je unutar međe,postavljam pitanje vama s više pravnog znanja, dali se to smije raditi tako blizu kuće.

1.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=r5lWFoZzIkc&feature=youtu.be

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, dali se to smije raditi tako blizu kuće.

[ATTACH=CONFIG]922[/ATTACH]

https://www.youtube.com/watch?v=r5lWFoZzIkc&feature=youtu.be

očito da nesmije budući da trpite štetu.

Članak 31.ZOV

""Vlasništvo obvezuje i vlasnik je dužan pridonositi općem dobru, pa je općenito prilikom izvršavanja svoga prava dužan postupati obzirno prema općim i tuđim interesima koji nisu protivni njegovu pravu""

Članak 8.Zakona o obveznim odnosima

""Svatko je dužan uzdržati se od postupka kojim se može drugome prouzročiti šteta.""

Članak 1045.

""Tko drugome prouzroči štetu, dužan je naknaditi je ako ne dokaže da je šteta nastala bez njegove krivnje.""

Članak 1047.

(1) Svatko može zahtijevati od drugoga da ukloni izvor opasnosti od kojega prijeti znatnija šteta njemu ili drugome, kao i da se suzdrži od djelatnosti od koje proizlazi uznemirivanje ili opasnost štete, ako se uznemirivanje ili šteta ne mogu spriječiti odgovarajućim mjerama.

(2) Sud će na zahtjev zainteresirane osobe narediti da se poduzmu odgovarajuće mjere za sprječavanje nastanka štete ili uznemirivanja ili da se ukloni izvor opasnosti, na trošak posjednika izvora opasnosti, ako ovaj sam to ne učini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali se smije orati ovako blizu kuće,zbog takve blizine zaoranog dijela voda koja se zadržava u kanalu oranice ulazi mi u zidove,i u podrumskim prostorijama mi se slijeva po zidu,

Voda vam curi zato jer zidovi nemaju adekvatnu hidroizolaciju. Slijeva li se kakva voda sa te oranice vama u dvorište?

 

 

znači zemlju ora cca 35cm od kuće...nakon više neuspjelih odgovaranja od tog i obavještavanja komunalnog redara koji samo tvrdi da je sve u redu i da je unutar međe,postavljam pitanje vama s više pravnog znanja, dali se to smije raditi tako blizu kuće.

 

Zapravo ne vidim zašto to ne bi bilo u redu. Vrlo lijepo zaorano, na ravnomjernoj udaljenosti od kuće.

 

 

Razumijem da vam to smeta, tu bi bio primjereniji kakav travnjak i voćke, ali što je tu je.

Što se tu sije? Da li možda gnoji stajskim gnojem, šprica puno nekim otrovima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krumpir i kukuruz...ne gnoji...a sprica sa svim i svacim....se smije to u naseljenom mjestu?

 

Pogledajte što vam je citirao kolega Matrix - sve su to odredbe na koje biste se mogli pozvati, ali morate dokazati neku konkretnu štetu ili štetne imisije.

 

Ovo 'smije li se u naseljenom mjestu' je relativan pojam. U naseljenim mjestima ima posvuda raznih poljoprivrednih površina, i ne znam da je igdje baš zabranjeno.

Ali ovaj susjed vam doslovno to radi pod prozorom. Koliko je široka ta njegova njiva? 8-9 metara? Je li s druge strane njegova kuća, ili neki drugi susjed?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija