Jump to content

Ucjena, prijetnja, nevracanje duga


nana30796

Preporučene objave

Kod svog (sada bivseg) decka nisam primjetila nikakve financijske probleme, dapace cinio se dosta imucan. Istekla mu je osobna, a njemu je trebao hitno novi mobitel i zamolio me ako bi mogao uzeti pretplatu na moje ime, prebacio bi na svoje za maksimalno dva tjedna nakon sto obnovi osobnu. Iako imam 19 godina i nemam vlastitog novaca (studentica sam, zivim s roditeljima), nisam imala razloga da mu ne vjerujem i pristala sam. Na moje ime je stavljena pretplata s cijenom od otprilike 2500kn.

Uskoro mi javlja da su mu zablokirali racun od firme od nekog duga koji nije platio zbog neke zabune. Uskoro ga vlasnica stana, u kojem je podstanar, izbacuje vani. On ostaje bez gotovine, a racun mu je zablokiran. Pitao me mogu li mu nesto posuditi ili dati da zalozi, treba mu da osobnu napravi kako bi pokrenuo sve i vratio na staro. Dajem mu zlatni prsten uz obecanje da ce vratiti u roku od dva tjedna. Malo po malo ostajao je bez svega, mene je trazio zlato pod prijetnjama da ce uciniti samoubojstvo i nece me rijesiti pretplate, naglo je otkrio da ima rak pluca, treba mu novac za lijecenje i ucjenjuje me da je s njim gotovo ako mu ne pomognem, a zajedno s njime i sve ovo sto sam mu dala vec plus pretplata na moje ime.

Pritom mi je cijelo vrijeme tvrdio da ima vec sve rijeseno, da mu samo treba jos cca 1000kn da to plati i da ce mi odmah sve vratiti. A u suprotnom da nema izbora, da ce me ostaviti u problemima i ubiti se jer nema drugog izlaza.

Vrijednost danog zlata je dosegla oko 4000kn i pretplata na moje ime 2500kn.

Danas mi je zaprijetio i rekao da mu moram dati jos 3000kn.

Inace ima vec zabranu prilaska bivsoj curi, ima pred tjedan dana pokusaj provale u svoj bivsi stan, nije mu problem udariti osobu ako mu smeta. Moguce da ima i sizofreniju za koju mi nije rekao.

Sve lazi, ucjene, prijetnje imam spremljene u porukama na mobitelu.

Imam li osnove za prijavu, koliko bi me to doslo i isplati li se? Kolike su sanse da vratim zlato?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve lazi, ucjene, prijetnje imam spremljene u porukama na mobitelu.

Imam li osnove za prijavu, koliko bi me to doslo i isplati li se? Kolike su sanse da vratim zlato?

 

:bang:

 

Pored svih tih dobrih skromnih mladića oko tebe, ti si našla baš tog 'frajera'?

Nije ti bilo čudno sve to muljanje? Što si ti uopće znala o njemu, o njegovim poslovima, prijateljima?

Ovakvo ponašanje je karakteristično za narkomane ili kockare - lažu i muljaju da bi svako malo izmuzli još neku ne previše veliku svotu - taman za slijedeću 'dozu' ili odlazak u kladionicu po 'spasonosni' dobitak.

Jesi li posumnjala na to, primjetila promjene u ponašanju? Jesi li provjerila kod njegovih prijatelja, poznanika i familije - je li i od njih 'izmuzao' novac,ostavio dugove, otuđivao stvari koje je lako 'utopiti'?

Provjeri to!

 

Savjet:

Otkvitaj ga, prijavi ga da ti prijeti, možda da tražiš zabranu pristupa.

 

Mišljenja sam da svoj novac i zlato nećeš dobiti natrag ma kako se trudila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada me prvi put trazio, nije mi bilo sumnjivo, stvarno nije bilo razloga da bude. Odlicno je sve to izveo i sada mi ne moze biti vise zao. Pogrijesila sam gadno, ali ne zelim da moji roditelji snose posljedice. Iz tog razloga sam i ulazila sve dublje i dublje i stvar na pocetku, dopustila sam da prijetnjama manipulira sa mnom.

Ne drogira se, to mogu sa sigurnoscu reci...

Zabranu pristupa cu traziti sigurno. Ne osjecam se sigurno, pogotovo sada kada sam ga odbila prvi put.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je bilo prijetnji upućenih direktno vama, dakle da se vama prijeti nekim zlom - to možete prijaviti.

 

Prijevaru će vam DORH vrlo teško prihvatiti, obzirom na status koji ste imali (cura-dečko), a što se odnosa sa teleoperaterom tiče - tu ćete doista morati to razriješiti sami, i platiti određeni ceh.

 

Škola za ubuduće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je bilo prijetnji upućenih direktno vama, dakle da se vama prijeti nekim zlom - to možete prijaviti.

 

Prijevaru će vam DORH vrlo teško prihvatiti, obzirom na status koji ste imali (cura-dečko), a što se odnosa sa teleoperaterom tiče - tu ćete doista morati to razriješiti sami, i platiti određeni ceh.

 

Škola za ubuduće.

 

Ne mogu nikako upotrijebiti to sto ima problema sa zakonom u zadnje vrijeme? Za zlato. Za prijetnje cu ga prijaviti sigurno.

Sto se teleoperatera tice, to mi je jasno, ne mogu apsolutno nista...

Definitivno skola...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što ima problema sa zakonom nema veze sa ovim slučajem.Kako poštovani G-man kaže ako nije bilo prijetnje da će vas ozlijedit,napast ili što sličnoga nema ni prijetnje.Ostaje samo kd prijevare i/ili iznude.

 

Ako ništa dugo od teleoperatera treba zatržit isključenje broja da se računi ne gomilaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smatram da bi bilo povoljnije prijaviti nestanak uređaja(operateru).pismeno i preporučeno sa povratnicom.

plaćaš paušal i uređaj u ratama. ako raskineš ugovor operater traži jednokratno plaćanje.

izračunaj.

Bila sam jucer tamo i pitala. Pretplata da je samo ostavim i placam dosla bi me na kraju cca 6900kn... Ako raskinem ugovor 6100... Zablokirala sam SIM karticu koju on kod sebe ima i uzela novu za sebe i moram vidjet sad sto se toga tice kako dalje. Raskidat mi se ne isplati, jedino ako bi zbog situacije mogla neku privilegiju imati, ali sumnjam iskreno... Sto se nestanka mobitela tice, mislim da oni ne mogu nista u vezi toga... Varam li se?

Konobarica jedna koja ga zna iz kafica mi je rekla kod koga spava trenutno i dala broj mobitela tog njezinog prijatelja. On mi je dao njegove stvari da ih pretrazimo i na rodnom listu vidim da je i za godine lagao (rekao da ima 27, a ima 32). Bio je tamo i alat za provaljivanje pretpostavljamo, ali nista vrijedno za uzeti... Svima je prodavao price na kvartu i dosta ljudi je nasjelo, ali njima barem bez vecih posljedica osim jednog covjeka koji je na policiji zavrsio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bila sam jucer tamo i pitala. Pretplata da je samo ostavim i placam dosla bi me na kraju cca 6900kn... Ako raskinem ugovor 6100... Zablokirala sam SIM karticu koju on kod sebe ima i uzela novu za sebe i moram vidjet sad sto se toga tice kako dalje.

Razlika je mala ako raskineš, a retpostavljam da bi u tom slučaju morala i odmah platiti.

Dakle bolje da nataviš koristiti taj broj.

 

vidim da je i za godine lagao (rekao da ima 27, a ima 32).

:tupan:

 

Bio je tamo i alat za provaljivanje

:tupan:

 

Svima je prodavao price na kvartu i dosta ljudi je nasjelo,

:tupan:

 

Sto se nestanka mobitela tice, mislim da oni ne mogu nista u vezi toga... Varam li se?

Ako je takva bitanga, vjerojatno ga je već i 'utopio'. A da ga policija pita, rekao bi da 'ne zna ništa o tome'.

 

 

Sve u svemu, shvati ovo kao jako dobru životnu školu.

I zapravo jeftinu, rekao bih ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne treba svima sve vjerovati. Ja bih to provjerio...

Dakle cijena uredjaja na bonove je 3945kn. Cijena koju placam posto je na pretplati je cca 6900kn. Uredjaj nemam, a pretplata je koristena prvi mjesec sada. Zna li netko ovdje imam li ja pravo raskinuti sa placanjem vrijednosti uredjaja + 250kn prvi mjesec i to je to?

Dalje od toga mislim da ne bi islo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretplatnik u svakom trenutku može raskinuti ugovor. Pretplatničkim ugovorom može se utvrditi da u slučaju kad se ugovor raskida prije isteka predviđenog roka trajanja pretplatnik mora platiti naknadu za raskid koja može biti:

- mjesečna naknada za ostatak trajanja ugovora ili

- naknada u visini ostvarenog popusta na proizvode i usluge ako je povoljnija za korisnika.

 

 

Koji je operater i koji je uređaj u pitanju?

Neke mobitele je ponekad moguće zaključati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smatram da bi bilo povoljnije prijaviti nestanak uređaja(operateru).

 

Pa se može zaraditi kaznena prijava za lažno prijavljivanje kaznenog djela.

 

Glede raskida, kako Bobo kaže, ovisi o teleoperateru i njegovim Općim uvjetima, ali nekakvo generalno pravilo jeste da se gleda što je povoljnije po korisnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija