Jump to content

Podjela bračne stečevine nakon razvoda


brunoh

Preporučene objave

Postupak razvoda braka mene i supruge nedavno je završio.

Želim pokrenuti postupak podjele bračne stečevine.

U vlasništvu imamo stan, kupljen u vrijeme trajanja braka, auto, nešto dionica i ušteđevinu.

Imamo i dva kredita koja su u otplati.

Krediti su dignuti na moje ime (vrijednost glavnice oko 52000 eura).

Supruga je imala punomoć na moj račun i podignula je novac od kredita (na mom računu je ostalo oko 15000 eura) i ne želi reći za što je novac upotrijebljen.

Koliko znam, u bračnu stečevinu osim vrijednosti nekretnine stečene u vrijeme trajanja braka zajedničkim radom i štednje, ulaze i dugovanja.

Imam listinge iz banke na kojima se vidi iznos podignutog novca i datum transakcije.

 

Da li u postupku podjele bračne stečevine mogu tražiti da supruga preuzme otplatu kredita (u iznosu novca koji je prebacila na svoj račun), jer svoj dio iznosa (15000 eura) već sam otplatio?

Ne bih potraživao ništa od njene ušteđevine, dionica niti bilo što osim podjele vrijednosti stana i auta.

 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krediti su dignuti na moje ime (vrijednost glavnice oko 52000 eura).

Supruga je imala punomoć na moj račun i podignula je novac od kredita (na mom računu je ostalo oko 15000 eura) i ne želi reći za što je novac upotrijebljen.

 

Ovaj dio ne razumijem?

Vi ste digli gotovinski kredit i držali novac na računu, ili što?

Kada je taj kredit dignut? Je li taj novac bio vaš ili zajednički?

 

Koliko znam, u bračnu stečevinu osim vrijednosti nekretnine stečene u vrijeme trajanja braka zajedničkim radom i štednje, ulaze i dugovanja.

Točno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Da li u postupku podjele bračne stečevine mogu tražiti da supruga preuzme otplatu kredita (u iznosu novca koji je prebacila na svoj račun), jer svoj dio iznosa (15000 eura) već sam otplatio?

Ne bih potraživao ništa od njene ušteđevine, dionica niti bilo što osim podjele vrijednosti stana i auta.

 

Hvala na odgovoru.

 

kredit ostvaren za vrijeme trajanja braka je bračna stečevina. otplaćene rate su zajedničke (ako su plaćene novcem stečenog radom za vrijeme trajanja zajedničkog života).

možete dijeliti neotplaćene rate. rate koje ste platili od svoje osobne imovine su vaše otplaćene rate(što trebate i dokazati).

ušteđevina koja je stečena za vrijeme trajanja zajedničkog života, koja je stečena radom, je bračna stečevina i dijeli se. i dionice ako nisu dar ili stečene prije braka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kredit je podignut 2012. godine.

Sa sada bivšom suprugom sam se dogovorio da svatko otplaćuje svoj dio.

Na mom računu ostalo je oko 15000 eura; ostalo (oko 37000 eura) je ona prebacila na svoj račun.

Novac, nešto više od 52000 eura bio je na mom računu i uzet je na moje ime, pa

pretpostavljam da je onda moj.

Ja sam nastavio s otplatom, ali ona nije otplaćivala svoj dio (nije uplaćivala svoj dio na moj račun).

Sad kad smo razvedeni, želim da ona preuzme tu obvezu, jer to je novac koji je ona uzela.

Sve transakcije su vidljive na bankovnim listinzima.

Kakve su mogućnosti da ona preuzme plaćanje onog što je uzela?

Mogu li sudom to tražiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija