Jump to content

Uzdržavanje studenta na Privatnoj Visokoj skoli


crniHR

Preporučene objave

zanimaju me moje obaveze po pitanju uzdržavanja studenta (mog djeteta ,21 god) koje se na vlastiti zahtjev ispisalo sa državnog faksa(FPZG), nakon 2 neuspjesne godine studiranja i upisan je kao student na privatnu Visokoskolsku ustanovu (VŠMO; Zagreb) na kojoj godišnja školarina iznosi 5000 eur.

krenula je kao redovna studentica na FPZG, ali kako nismo u najboljim kontaktima na moje upite je li upisala godinu nisam dobivao odgovore. Ove jeseni po nastavku studija na moje inzistiranje o potvrdi sa faksa da je redovan student, natrag dobivam slike i informacije da se ispisala sa tog faksa i upisala na privatnu Visoku skolu.

Cijelo vrijeme uzdrzavam ju, ali nemam adekvatne informacije.

Raspitao sam se na referadi i dobio odgovor kako se "na vlastiti zahtjev ispisala" sa FPZG i da nije ostvarila dovoljan broj bodova za ponavljačku 2. godinu. Tada sam shvatio da je sve ovo bilo odugovlačenje.

Molim vas da me savjetujete do kada moram uzdržavati dijete koje sa mnom ima minimalne odnose a upisalo se samo na privatnu visoku skolu?

Mora li roditelj plaćati i tu skolu uz redovito uzdržavanje koje plaća i da li sam sada uistinu prisiljen plaćati takve hireve?

Osoba je punoljetna (21 god).

Zahvaljujem uz srdačan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mora li roditelj plaćati i tu skolu uz redovito uzdržavanje koje plaća i da li sam sada uistinu prisiljen plaćati takve hireve?

 

obveza alimentacije postoji do sene izmjeni sudska odluka.

nadležnom sudu podnijeti tužbu zbog prestanka uzdržavanja.

neka se pravda i dokazuje pravo na uzdržavanje.

niste dužni plaćati i školarinu u privatnoj školi. ako ima novac za školarinu ima i za svoje uzdržavanje ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bovu,

najljepše vam se zahvaljujem na odgovoru.

Ako sam dobro shvatio, dijete ima pravo upisivati ili mijenjati fakultete, kako hoce, ukoliko redovno polaže ispite, pa sve tako do svoje "26."godine.

Ovdje imamo slucaj kako student nema bodova za upisati 2. ponavljačku godinu, (ne znam gubi li se time pravo na redovan studij?), ali po prekidu jednog studija upisuje Visoku privatnu skolu i nastavlja kao redovan student.

Moja obveza uzdržavanja i dalje teče do zavšetka studija, odnosno podnesene tužbe za prestanak plaćanja "uzdržavanja"; ali ne moram sudjelovati u troskovima školarine.

Jesam li ja sve to dobro pohvatao? Ispricavam se na gnjavaži ali ne želi kršiti zakon i želim se zaštititi.

 

Pozdrav, crniHR

uređeno: od crniHR
nadopuna/pojašnjenje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja obveza uzdržavanja i dalje teče do zavšetka studija, odnosno podnesene tužbe za prestanak plaćanja "uzdržavanja"; ali ne moram sudjelovati u troskovima školarine.

Jesam li ja sve to dobro pohvatao? Ispricavam se na gnjavaži ali ne želi kršiti zakon i želim se zaštititi.

 

Pozdrav, crniHR

 

obveza uzdržavanja teče dok sud ne donese drugačiju odluku.

moraš podnijeti tužbu za prestanak uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija