Jump to content

Viza, privremeni boravak, brak sa stranom osobom i prava - postupak/procedura


User9

Preporučene objave

Hrvatski sam državljanin koji trenutni živi u Hrvatskoj. Moja djevojka je strankinja (konkretno država je Vijetnam) i planiramo se oženiti i živjeti skupa u Hvatskoj. Potrebne su mi informacije o tome koji su koraci potrebni (viza, MUP), pravni postupci, te kompletna procedura (sortrano u pravom redoslijedu) kako bi ona dobila sva prava koja i ja imam u RH.

 

 

Podpitanja:

 

1. Da li ona treba podnijeti zahtjev prvo za short-stay vizu pa nakon toga kad dodje u RH podnesemo zahtjev za privremeni boravak?

2. Da li prilikom podnosenja zahtjeva za vizu i privremeni boravak mogu ja garantirati za nju svojim novčanim sredstvima?

3. Gdje se podnosi i predaje zahtjev za RH vizu, obzirom da RH nema ambasadu u Vijetnamu a isto tako Vijetnam nema ambasadu u RH, može neki link?

4. Da li se Vijetnam-RH viza moze napraviti online?

5. U kojem roku od njenog dolaska u RH se ona mora registrirati na MUP, u svrhu privremenog boravka?

6. Gdje se predaje zahtjev za privremeni borvak stranaca, može neki link?

6. Nakon vjenčanja/ovjere braka kod matičara koja je daljnja procedura za priznavanje državljanstva i da li je to moguće?

7. Da li ona ima nakon toga prava da putuje po EU i/ili po Schengen zoni kao i ja?

 

Molim da mi netko objasni kompletnu proceduru kako bi mi se olakšalo dobivanje gore navedenih informacija.

 

LP

 

Roni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ja sam također hrvatski državljanin, također me zanima procedura što se tiče papira, zaručena sam, a dečko mi je iz Kosova, naime još uvijek sam studentica, i nezaposlena sam, trebam još samo obraniti rad, mene zanima da li je istina da moram biti u radnom odnosu kako bi se udala (u općini) ili kako sam čula, mogu imati određenu svotu novaca iz kojih oni vide da sam u mogućnosti uzdržavati njega i sebe, htjela bih započet tu proceduru da mu mogu dati privremeni boravak, jer ne znam kad ću diplomirati , a hitjeli bi se češće viđati, jer je procedura dugotrajna da dođe u hrvatsku što se tiče vize da bi me posjetio?!:confused:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija