Jump to content

Ljubljanska banka - ovlaštena osoba


Rio_72

Preporučene objave

Nadam se da sam pogodio pravu kategoriju na ovu temu.

Zamolio bih da mi netko odgovori da li je potrebno otvarati ostavinsku raspravu u slučaju ako je imatelj, odnosno korisnik knjižice preminuo, a ovlaštena osoba još živa.

Naime, moja mama je ovlaštena osoba. Ispunili bi zahtjev sa njenim podacima tako da ne prolazimo nepotrebne troškove oko ostavinske rasprave.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadam se da sam pogodio pravu kategoriju na ovu temu.

Zamolio bih da mi netko odgovori da li je potrebno otvarati ostavinsku raspravu u slučaju ako je imatelj, odnosno korisnik knjižice preminuo, a ovlaštena osoba još živa.

Naime, moja mama je ovlaštena osoba. Ispunili bi zahtjev sa njenim podacima tako da ne prolazimo nepotrebne troškove oko ostavinske rasprave.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 

punomoć prestaje vrijediti smrću vlasnika štedne knjižice.

trebalo bi pod hitno pokrenuti ostavinsku raspravu za naknadno pronađenu imovinu.

drugi nasljednici se mogu odreći nasljedstva (pismeno ili usmeno pred javnim bilježnikom). nasljednik postaje samo opunomoćenik.

 

za isplatu štednje bitan je način stjecanja štedne knjižice.

punomoćnik nije vlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

punomoć prestaje vrijediti smrću vlasnika štedne knjižice.

trebalo bi pod hitno pokrenuti ostavinsku raspravu za naknadno pronađenu imovinu.

drugi nasljednici se mogu odreći nasljedstva (pismeno ili usmeno pred javnim bilježnikom). nasljednik postaje samo opunomoćenik.

 

za isplatu štednje bitan je način stjecanja štedne knjižice.

punomoćnik nije vlasnik.

 

Hvala na odgovoru.

Danas sam se dao u potragu za rješenjem o nasljeđivanju napravljenog na temelju ostavinske koja je bila prije 5 godina. Nisam bio siguran i nisam se mogao sjetiti da li je knjižica spomenuta u ostavinskoj. Navedena je i raspoređena na 1/3. Koliko vidim u zahtjevu, a može se preuzeti sa http://www.srsn.si/si/dokumenti_hr_bih_en/zahtjev_hr/ postoje stavke predviđene za nasljednike. Tamo se nalaze i upute za rješavanje, tako da ako nekome treba slobodno prouči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija