Jump to content

Uknjižba nekretnine


dalmatien

Preporučene objave

Zanima me jeli može netko drugi umjesto kupca nekretnine podnijeti zahtjev za uknjižbu u gruntovnici u njegovo ime i prijavu poreza na promet nekretnina, bez posebne punomoći. Pojednostavljeno, mogu li ja to napraviti za prijatelja koji mora hitno nazad na posao u stranu državu. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je samo prijatelj,a vi niste odvjetnik,punomoć neće biti od koristi,budući da u pogledu punomoćnika u zemljišno-knjižnim postupcima, vrijede odredbe čl.89/a.ZPP-a.

“Stranku kao punomoćnik može zastupati samo odvjetnik, ako zakonom nije drugačije određeno. Stranku može kao punomoćnik zastupati osoba kojaje s njome u radnom odnosu, ako je potpuno poslovno sposobna. Stranku kao punomoćnik može zastupati srodnik po krvi u pravoj liniji, brat, sestra ilibračni drug – ako je potpuno poslovno sposoban i ako se ne bavi nadripisarstvom.”

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

molim Vas info..imamo kuću koja se vodi na mog supruga-

Tražim da se moja polovica vodi u VL. LISTU KUĆE I SUDU.

Da mi suprug dariva moju polovinu kuće-

D ako javnog bilježnika napravimo DAROVNI UGOVOR, I DA TO BUDE OVJERENO U SUDU!

 

Zani ma me dal se palaća Porez na to -ako suprug meni dariva moju polovicu kuće.

 

koje sve dokumente moram priložiti uz darovni ugovor.

Hvala..D.S.

uređeno: od G-man
boldano i ukošeno
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

!

 

Zani ma me dal se palaća Porez na to -ako suprug meni dariva moju polovicu kuće.

[/b]

 

ako ti suprug daruje 1/2 kuće može ti darovati samo svoj dio.

ako je kuća bračna stečevina ona je u suvlasništvo 1/2i 1/2 oba bračna partnera.

 

ugovor o diobi treba ovjeriti kod javnog bilježnika (košta).

možda bi bila povoljnija varijanta mirenje (podnesete prijedlog nadležnom sudu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine). napravite diobeni sporazumi predate ga sudu. sud donese odluku po sporazumu. temeljkem te odluke tražite upis suvlasništva. besplatno je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ti suprug daruje 1/2 kuće može ti darovati samo svoj dio.ako je kuća bračna stečevina ona je u suvlasništvo 1/2i 1/2 oba bračna partnera.

Upravo tako,čak što više je zabilježen slučaj u sudskoj praksi,gdje je suprug izgubio nekretninu u cjelosti,iz razloga kojeg je naveo Bovu,budući da je na koncu proizišlo da je suprug darovao svoj dio,pa kako je supruga već bila suvlasnica primjenom odredbi OZ,to je postala vlasnica 1/1,i ako sam mišljenja da se u tom slučaju radi o zabludi,no to je neka druga prića.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija