Jump to content

prevara,suđenje u odsutnosti


funkybuda

Preporučene objave

Pozdrav svima,novi sam ovdje i ovo mi je prvi acc na forumu uopce pa ako sam sto krivo napravio nemojte zamjeriti!

 

Naime radi se o tome da sam optuzen za kazneno djelo prijevare čl.224.stavak 1,bivsa djevojka je nakon raskida izvadila 3 mobitela na pretplatu i optuzila mene da sam ja uzeo mobitele,i prodao kao i kartice,međutm na snimkama je sama u ducanu a mobiteli nikada nisu nađeni,to je bilo u svibnju 2013g,pozvan sam na sud (ODO je podnijelo prijavu i trazi 2 godine zatvora) odazvao se jesam na prvo rociste i to je bilo to,kako se trenutno nalazim u inozemstvu moje pitanje je

 

1.dali me mogu osuditi u odsutnosti

2.mislim se uskoro vratiti,dali ce me uhititi na granici

3.dali postoji opcija zastare (prošlo je 30 mjeseci)

4.što mi je ciniti? uzeti odvjetnika i putem njega to riješiti,ne bojim se ja da necu dokazati svoju nevinost,ali nekažnjavan sam,radim pošteno i nebih htio da me na granici skinu i preprate u zatvor pa da se branim lišen slobode,btw proveo sam 30 dana u pritvoru (istraga) ako ima tko kakav savjet ili odg na moja pitanja bio bih i vise no zahvalan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom na počinjenje djela (svibanj 2013.), primjenjuje se novi KZ, dakle nije u pitanju čl. 224. (to je bio stari KZ) već čl. 236.

 

Što se kazne tiče, ona je poprilično velika, jeste li možda već počinili takvo ili slično djelo?

 

1. Mogu ukoliko su se stvorili uvjeti za suđenje u odsutnosti.

 

2. Ako je izdana tjeralica, a vrlo moguće jeste - hoće.

 

3. Zastarni rok aktualnog KZ-a za vaše djelo iznosi 15 godina, dakle zastara nastupa u svibnju 2028.

 

4. Pojaviti se kod kuće i proći suđenje, jer imajte na umu da, ukoliko se nalazite u zamlji članici EU, RH može inicirati postupak izdavanja europskog uhidbenog kaznenog naloga i tražiti vaše izručenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,ne nalazim se u EU, nisam nikada takvo što napravio kamoli ovo sto mi se stavlja na teret,nisam niti bezgresan ( par tuca,joint kada sam bio mlađi) ali 2 godine za nista? dali to moze biti manja kazna ako me osude ili bas 2 godine? nisam kažnjavan (osuđivan kazneno) nikada nemam veze sa zatvorom pošteno radim i neide mi se u lepicu ili gdje več!! i nije mi jasno kako ona može mene teretiti ako je na kamerama sama,mene nigdje mobiele nisu nasli samo na temelju njene ucviljene parade bummm 2 jare??????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

1.dali me mogu osuditi u odsutnosti

2.mislim se uskoro vratiti,dali ce me uhititi na granici

3.dali postoji opcija zastare (prošlo je 30 mjeseci)

4.što mi je ciniti? uzeti odvjetnika i putem njega to riješiti,ne bojim se ja da necu dokazati svoju nevinost,

 

angažirati odvjetnika bi bio najbolji potez pošto nemožeš dolaziti na rasprave.

nadležni sud ili ODO obavjestit o punomoći odvjetniku koji je ovlašten za primanje pismena i zastupanje.

 

u slučaju izostanka (ako budeš optužen) mogu donijeti presudu zbog ogluhe.

tada bi imao problema.

 

Ažurirano

 

samo na temelju njene ucviljene parade bummm 2 jare??????

 

to je njena želja (neki način osvete ostavljene žene). ali kazna ovisi od suca i dokaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ne nalazim se u EU...

 

Onda je upitno mogu li doći do vas izručenjem. Ali svakako se mogu stvoriti uvjeti za suđenje u odsutnosti gdje će vam biti postavljen branitelj po službenoj dužnosti.

 

...nisam nikada takvo što napravio kamoli ovo sto mi se stavlja na teret,nisam niti bezgresan ( par tuca,joint kada sam bio mlađi) ali 2 godine za nista? dali to moze biti manja kazna ako me osude ili bas 2 godine? nisam kažnjavan (osuđivan kazneno) nikada nemam veze sa zatvorom pošteno radim i neide mi se u lepicu ili gdje več!!

 

Ako su stvari ovakve kakvima ih navodite, onda je zahtjev ODO-a za dvije godine bezuvjetnog zatvora smiješan i ne bi smio proći. Realna je uvjetna osuda na ove okolnosti.

 

...i nije mi jasno kako ona može mene teretiti ako je na kamerama sama,mene nigdje mobiele nisu nasli samo na temelju njene ucviljene parade bummm 2 jare??????

 

Tko zna što je ona sve rekla, naravno da opere sebe pred operaterom, ali ako vas nema ovdje nećete moći ni sporiti njene navode.

 

Najbolje bi vam bilo angažirati branitelja i biti s njim u kontaktu u slučaju potrebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija