Jump to content

Optužnica državnog odvjetništva i rad u javnoj službi - Agenciji

dtadijanovic
 Dijeli

Preporučene objave

Treba li javnom službeniku, protiv kojeg je podignuta optužnica, uručiti izvanredan otkaz?

Odnosi li se na njega Zakon o radu ili Zakon o državnim službenicima?

Ako se odnosi Zakon o radu kako to u praksi izgleda.

Vidio sam da u privatnim tvrtkama poslodavci mogu uručiti otkaz iako nije podignuta optužnica, već samo ako postoji sumnja na kazneno djelo.

http://www.iusinfo.hr/DailyContent/Topical.aspx?id=20977

Hvala

Dijeli na drugim stranicama

• 5 godina kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: Baski
      Pozdrav,
      evo da opišem slučaj. Našao sam stan preko oglasnika index i javio se oglašivaču putem maila. Htio sam iznajmiti stan i poslan mi je airbnb pozivnica sa službenim podacima (lažnim)-radi se o internet prijevari i ja sam osobi uplatio novac. Radi se o inozemnoj transakciji:
      SWIFT/BIC:  PFSRIE21
      BANK NAME: P. Financial Services Ltd.
      BANK ADDRESS: 1-2 Market Square, Navan, Ireland
      Uplatio sam transakciju putem aplikacije (mobilno bankarstvo) u 18:22. Inozemna transakcija za prijenos treba 1-2 radnih dana. Skužio sam da je riječ o prijevari i banci službeno poslao mail da se hitno stopira transakcija odmah sljedeći dan u 10h ujutro. (SVE UNUTAR 24h). Odgovorili su mi da će pokušati sve napraviti da mi vrate novac, ali da ne mogu ništa garantirati.

Mene zanima kakvo je moje pravo, unutar 24h sam se javio, da li imam pravne osnove za tužbu ili daljnje korake ukoliko mi banka ne uspije vratiti novac.
      Hvala na odgovoru
    • objavio: Samo ime :)
      Poštovani,

možete li mi razjasniti što znači da postoje osnovane sumnje počinjenja kaznenog djela prisile prema službenoj osobi u pokušaju iz čl. 314.st. 1 Kaznenog zakona u svezi članka 34.KZ-a?

Zanima me je li prisila prema službenoj osobi isto što i napad na službenu osobu i koje su sankcije?

Napominjem da službena osoba nije ozlijeđena, postojao je kontakt u smislu naguravanja u gužvi bez upućenog udarca službenoj osobi.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i utrošenom vremenu.

• objavio: Flash00
      Poštovani, evo ovdje sam da vas oitam za savjet i pravnu pomoć.
      Nebih pisao sve ipak imate cijeli tekst događaja u slici niže.
      Zanima me s obzirom da su naglasili da će proslijediti snimku pu zagreb, na kojoj se vidi kako sam ušao i uzeo svoje kofere.
      Mogu li imati  neke pravne posljedice, s obzirom da nisam našao ništa   blisko mom slučaju.
      Hvala vam svima.

• objavio: Extreme3003
      Nakon usvojene obnove postupka u novoj presudi pise da se  prethodna presuda djelomicno stavlja izvan snage, zbog izmjenjenog optuznog akta-dodana je namjera za dva djela (cl.124.st.1 i cl.129.st.2 ). Također, pise da novi dokazi nisu prikladni da prouzroce oslobođenje okrivljenika ili osudu po blazem zakonu. 
      Molim vas, ako mi netko moze pojasniti sto znaci(u kojem smislu) to da se u ponovljenom postupku, u novoj presudi, prethodna presuda djelomicno stavlja izvan snage? 

• objavio: Ruby_Danderfluff
      Zakon nije nov, ali s obzirom da se primjenjuje od ulaska RH u EU, možda nisu svi svjesni beneficija koje donosi, pa ovdje možete pročitati izvorni tekst zakona:
      Zakon o novčanoj naknadi žrtvama kaznenih djela
      Naime, Republika Hrvatska, na načelima društvene solidarnosti, naknađuje štetu žrtvama koje su pretrpjele teške tjelesne ozljede i narušenje zdravlja kao posljedicu namjernih kaznenih djela nasilja.
      Naknada iznosi do najviše 35.000,00 kn za izgubljenu zaradu, do najviše 70.000,00 kn zbog smrti bliske osobe i do 5.000,00 kn za troškove pogreba.
  • Napravi novi...