Jump to content

Kupoprodajni ugovor za auto hitno....


roki11

Preporučene objave

Takav ugovor jb neće ovjerit.A neovjereni ugovor znači da ga ni nema pa sve kazne dolaze stvarnom vlasniku-vama.

 

Prijasnji auto koji sam prodao nisam ovjeravao ugovor i bilo sve ok ali je bio ispunjen i moj ugovor i od kupca...stim da nisam napomenuo tablice ostaju kupcu...samo me zanima ako bi ja mogao stim svojim primjerkom odjavit auto bez ovjere biljeznika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijasnji auto koji sam prodao nisam ovjeravao ugovor i bilo sve ok ali je bio ispunjen i moj ugovor i od kupca...stim da nisam napomenuo tablice ostaju kupcu...samo me zanima ako bi ja mogao stim svojim primjerkom odjavit auto bez ovjere biljeznika

 

ako želi zadržati registarske pločice to treba napisati u ugovoru.

znači ugovor treba biti sastavljen i ovjeren od strane javnog bilježnika.

ako želi auto bez ugovora obvezno auto odjaviti, predat reg.pločice u policiju

i naravno odmah primiti dogovoreni iznos.

 

sa poštenim ljudima ugovor i nije potreban (osobito ako kupuju za sebe)

 

za odjavu registracije ti je potrebna prometna i pločice.

ako ih predaš kupcu kako ćeš odjaviti auto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina....kuzim sve...nego negdje na netu sam procitao da ukoliko kupac u roku od 15 dana ne prepise auto na sebe to moze onaj koji je auto prodao sa kupoprodajnim ugovorom ali da to prtpostavljam uz pretpostavku da je ugovor ovjeren kod javnog biljeznika... a dali mogu ja uz taj ugovor koji nebi ovjerili ali eto imao bi taj svoj primjerak potpisan s njegove strane da slozimo punomoc di je on od tog datuma odgovoran za sve eventualne kazne i poreze itd..i da moze on dalje prodavat auto ali da ja sa sebe skinem bilo kakve moguce buduce terete...hvala puno na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijasnji auto koji sam prodao nisam ovjeravao ugovor i bilo sve ok ali je bio ispunjen i moj ugovor i od kupca...stim da nisam napomenuo tablice ostaju kupcu...samo me zanima ako bi ja mogao stim svojim primjerkom odjavit auto bez ovjere biljeznika

 

Budi pametan i ne vjeruj nepoznatim ljudima. Može ti napraviti svakakvu štetu - ako slupa nečiji auto, ide sa tvoje police. Lako moguće da netko namjerno fingira štetu sa tvojim autom.

Zamisli situaciju u kojoj je netko malo slupao svoj skupi auto od 200000 eura. Njegov pajdaš 'kupi' tvoj auto ovako bez ugovora, namjeste nesreću u kojoj je tvoj auto 'udario' njegov pritom mu oduzevši prednost, a vozač je 'pobjegao'.

Pa ti sinko dokazuj prvo da nisi ti vozio, a onda i kome si dao auto...

 

Da ne kaćem da netko tim autom koji nisi prodao može pregaziti čovjeka, pa ti u pritvoru dokazuj da nisi ti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina....kuzim sve...nego negdje na netu sam procitao da ukoliko kupac u roku od 15 dana ne prepise auto na sebe to moze onaj koji je auto prodao sa kupoprodajnim ugovorom ali da to prtpostavljam uz pretpostavku da je ugovor ovjeren kod javnog biljeznika... a dali mogu ja uz taj ugovor koji nebi ovjerili ali eto imao bi taj svoj primjerak potpisan s njegove strane da slozimo punomoc di je on od tog datuma odgovoran za sve eventualne kazne i poreze itd..i da moze on dalje prodavat auto ali da ja sa sebe skinem bilo kakve moguce buduce terete...hvala puno na odgovorima.

Odjavit može kupac koji ima ovjeren ugovor jer samo ovjeren ugovor vrijedi.

 

Možeš mu dat punomoć da proda vozilo a da li će ići od kupaca do kupca bez daljnih ugovora (kakav je običaj) to ne znaš niti on može odgovarat za kazne.Kazne dolaze tebi a ti dokazuj tko je vozio (ako možeš).

 

Tvoj neovjereni primjerak ne vrijedi ničemu.

 

Sve kazne za krivo parkiranje,za slikanje prekoračenja brzine,za neproduženje registracije dolaze tebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija