Jump to content

Legalnost naplaćivanja premještanja vozila


tonitabak

Preporučene objave

Nisam pravnik ali zdrav razum mi govori da tu nešto nije u redu.

 

Dakle parkirao sam vozilo ispred zgrade, djelomično na pješački prijelaz koji ulaza u parking. Strogo pravno sam kriv, realno nogostup je zakrćen parkiranim autima sa obje strane tako da je pjesacki prelaz neupotrebljiv.

 

Grad nije osigurao dovoljno parkirnih mjesta besplatnih ili naplatnih tako da ljudi jednostavno nemaju di parkirati u krugu 500m. (radi se i mertojak, Split, doverska ulica).

Al to je sad sve nebitno, ono šta mene zanima je legalnot naplate premještanja vozila.

Dakle Hvidra d.O.o je obična firma koja ispostavlja račune za izvršene usluge.

 

Po kojem pravu ili ugovoru sa državom ili gradom hvidra mogu ispostavit račun nekome tko nije trazio njihove usluge?

Policija ili komunalni redar je trazio uslugu premještanja i po tome bi oni trebali platiti premještanje, a ja bi trebao dobiti od policije kaznu za cijenu prekrsaja ( uvecanu za njihove troskove premjestanja).

 

Ja imam it firmu. To je isto kao da ja sada napravim hvidri novu web stranicu premjestim im domenu i server i pošaljem hvidri racun za izradu web stranice koju oni uopce nisu tražili.

 

Molim objasnjenje po kojemu hvidra d.O.o. ima pravo izdavat racune osobama koje nisu trazili njihove uslige ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Molim objasnjenje po kojemu hvidra d.O.o. ima pravo izdavat racune osobama koje nisu trazili njihove uslige ?

 

napravio si prekršaj.policija ili komunalni redar imaju zakonsko pravo dati nalog za premještanje vozila u prekršaju, na trošak vlasnika vozila.

 

Ažurirano

 

 

Ja imam it firmu. To je isto kao da ja sada napravim hvidri novu web stranicu premjestim im domenu i server i pošaljem hvidri racun za izradu web stranice koju oni uopce nisu tražili.

 

 

ako bi dobio od nadležnog tjela nalog za premještanje njihove stranice imao bi pravo to naplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim objasnjenje po kojemu hvidra d.O.o. ima pravo izdavat racune osobama koje nisu trazili njihove uslige ?

čl.5 st.1,čl.84,85 i čl.86 st.1 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama u kojem piše

 

"(1) Troškove premještanja vozila u slučajevima iz članka 84. ovoga Zakona snosi vlasnik, odnosno korisnik vozila."

 

http://www.propisi.hr/print.php?id=8645

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija