Jump to content

regresno pravo


Pozitivka

Preporučene objave

Poštovani,

moj otac je 2001.g. podignuo kredit uz fiducij. Kredit je osiguran kod osiguravajuće kuće. Ja sam bila jamac. Otac nije plaćao kredit. Ja sam se odselila i nisam imala saznanja o istome. Presuda na sudu je donesena 2008.g. bez mog saznanja kao jamca. Otac ništa nije plaćao i sada je sud donio rješenje o ovrsi. Ovrha je postala pravomoćna, nisam znala da se mogu žaliti jer mi je račun već blokiran. Banka se naplatila od osiguravajuće kuće 2005.g. Osiguravajuću kuću zastupa odvjetnički ured. Interesira me kako to da cijeli predmet nije otišao u zastaru od 2005.g. Moje pitanje: da li se mogu žaliti odvjetničkom uredu koji zastupa osiguravajuću kuću na zastaru (jer je rješenje suda pravomoćno), i da li imam pravo na zastaru makar zatezne kamate. Cijelu situaciju želim riješiti da sud ne bi prodao kuću (fiducij je aktivan banka ga je trebala skinuti jer se naplatila od osiguranja, ali ne želi dok se osiguranju ne isplati dug). Molim vas za savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cijelu situaciju želim riješiti da sud ne bi prodao kuću (fiducij je aktivan banka ga je trebala skinuti jer se naplatila od osiguranja, ali ne želi dok se osiguranju ne isplati dug). Molim vas za savjet!

 

pročitaj ugovor o fiduciji. predpostavljam da isplatom duga banka treba vratiti vlasništvo. pismeno od banke tražiti izjavu o vračanju vlasništva.

 

ako je rješenje o ovrsi pravomoćno zastara po toma rješenju nastupa tek za 10 godina od pravomoćnosti rješenja ako ga ovršitelj ne produži novom ovrhom.

 

Ažurirano

 

Moje pitanje: da li se mogu žaliti odvjetničkom uredu koji zastupa osiguravajuću kuću na zastaru (jer je rješenje suda pravomoćno),

 

nemaš se šta zaliti odvjetničkom uredu. zastupa ovršitelja. mogla si se žaliti na rješenje o ovrsi(sudu). žalba nebi imala smisla. dug nije plaćan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pročitaj ugovor o fiduciji. predpostavljam da isplatom duga banka treba vratiti vlasništvo. pismeno od banke tražiti izjavu o vračanju vlasništva.

 

ako je rješenje o ovrsi pravomoćno zastara po toma rješenju nastupa tek za 10 godina od pravomoćnosti rješenja ako ga ovršitelj ne produži novom ovrhom.

 

Ažurirano

 

 

 

nemaš se šta zaliti odvjetničkom uredu. zastupa ovršitelja. mogla si se žaliti na rješenje o ovrsi(sudu). žalba nebi imala smisla. dug nije plaćan.

 

Mislila sam eventualno se pozvati na zastaru zatezne kamate s obzirom na rok od kada je osiguravajuća kuća isplatila banku a to je 2005.g. i otada imaju potraživanja prema ocu i meni. Da li je to moguće? Otac je teški alkoholičar, ja sam se odselila i nisam dobivala nikakve obavijesti banke niti suda. Sada ne želim da majka ostane na ulici zbog njegovog nemara...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija