Jump to content

Tužba vlasnika stana


silvije123

Preporučene objave

Bok svima,

imam jedno pitanje u vezi iznajmljivanja stana.

 

Može li vlasnik stana tužiti onoga ko je bio u stanu ako se ovaj iseli prije dogovorenog vremena, a ako ugovor o najmu nije bio potpisan?

 

Znači nisam potpisao ugovor i nisam bio prijavljen u tom stanu, jedino što imam je usmeni dogovor sa vlasnikom da će netko biti u stanu godinu dana, tako je bilo i navedeno u ugovoru u kojemu stoje svi podatci (i moji i njegovi) samo što ja taj ugovor nisam potpisao.

 

Ima li on ikakvih temelja za tužbu?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo je pitanje znači može li tužba proći.

On nema nikakvih opipljivih dokaza da smo se mi složili da budemo u stanu godinu dana. To piše u ugovoru kojeg nismo potpisali.

Isto tako nismo bili prijavljeni u stanu.

Jedino što on može je dokazati da smo mi bili u stanu što mi ni ne poričemo, tu se slažemo s njim.

Mene jedino muči naš usmeni dogovor.

Jer ako mene pozovu da svjedočim i ja kažem da je usmeni dogovor bio da ćemo ostati do 30.6 (jer nebi smio lagati, jel :D ), može li to proći kao dovoljno dobar dokaz da mu prođe tužba?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Jer ako mene pozovu da svjedočim i ja kažem da je usmeni dogovor bio da ćemo ostati do 30.6 (jer nebi smio lagati, jel :D ), može li to proći kao dovoljno dobar dokaz da mu prođe tužba?

u procesnom smislu smatralo bi se priznatom činjenicom, koju sukladno odredbama čl.221.ZPP netreba više ničim dokazivati,i sud će takvu činjenicu uzeti kao podlogu pri donošenju meritorne odluke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To piše u ugovoru kojeg nismo potpisali.

 

Papir trpi sve.

Evo, baš sam napisao ugovor da će mi Bill Gates darovati milijardu dolara.

Samo nismo potpisali.

 

 

Jer ako mene pozovu da svjedočim i ja kažem da je usmeni dogovor bio da ćemo ostati do 30.6 (jer nebi smio lagati, jel :D ),

 

Na sudu se svjedoci ionako 'slabo sjećaju' takvih stvari. Može biti da ste o tome razgovarali, da , gazda je to htio... ali niste potpisali ugovor, zar ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija