Jump to content

pričuva radi saniranja štete


markun

Preporučene objave

ljubazno molim za pomoć. Živim u stambenoj zgradi od 7 katova. Na vanjskoj dijelu zgrade gdje je zid od sobe već se godinama širi vlaga i počeo je zid pucati. Kroz tu rupu mi ulazi vlaga u sobu kad su velike kiše. Dakle, kao da stojite ispred zgrade i gledate rupu na zidu od zgrade, tako nekako. Da li se ovakva situacija može financirati iz zajedničke pričuve ili moram osobno jer je to vanjski zid od moje sobe. Ovo Vas pitam jer imam jako tvrdoglavog predstavnika , pa bih volio imati argumentirano prije sastanka s njim u vezi ove stvari. Puno vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljubazno molim za pomoć. Živim u stambenoj zgradi od 7 katova. Na vanjskoj dijelu zgrade gdje je zid od sobe već se godinama širi vlaga i počeo je zid pucati. Kroz tu rupu mi ulazi vlaga u sobu kad su velike kiše. Dakle, kao da stojite ispred zgrade i gledate rupu na zidu od zgrade, tako nekako. Da li se ovakva situacija može financirati iz zajedničke pričuve ili moram osobno jer je to vanjski zid od moje sobe. Ovo Vas pitam jer imam jako tvrdoglavog predstavnika , pa bih volio imati argumentirano prije sastanka s njim u vezi ove stvari. Puno vam hvala

 

vanjski zid (fasada) je zajednička imovina. možda je narušena i statika zgrade. pričuva i postoji za održavanje zajedničkig djelova zgrade. obratite se upravitelju zgrade a ne predstavniku suvlasnika. u lokalnoj samoupravi postoji odjel zadužen za probleme sa stambenim zgradama. poslat će svoju inspekciju i naložiti saniranje štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, g. Bovu radi se baš o tome. To je ujedno i nosivi zid zgrade. Samo da Vam budem iskren ne znam da li zgrada uopće ima upravitelja , pa možda prvo popričati sa predstavnikom ? Ako i imamo upravitelja, kako i gdje mogu saznati tko je to da mu se znam obratiti....Prije bih sa upraviteljem ako ga imamo , jer je predstavnik dosta tvrdoglav i mislim da bi prije dozvolio da mi stan od vlage propadne sve pod izlikom da nema novaca u pričuvi, a u zgradu se godinama ništa nije ulagalo, a pričuva se redovito plaća....najlelkpša Vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, u pravu ste. Naplaćuje jedna firma koja je i upravitelj ujedno. Sad me zanima, obzirom da imamo tvrdoglavog predstavnika, a zbog navedene štete ulazi mi vlafga u sobu i rupa se na zgradi širi, njegov je odgovor da nema dovoljno novaca u pričuvi. Pričuvu svi plaćaju a na zhradi se godinama nije ništa ulagalo. Što ako dobijem opet odgovor da nema novaca u pričuvi a radi se o zajedničkom dijelu zgradu, odnosno otvorenoj rupi na nosivom dijelu vanjskog zida zgrade?

 

puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija