Jump to content

Založno pravo


Lu233

Preporučene objave

U tijeku smo prodaje kuće. Kupci dižu kredit. Rečeno nam je da bismo morali potpisati založno pravo na nekoliko dana dok se banka ne upiše u gruntovnicu. Brine nas tih nekoliko dana. Naime, imamo informaciju da se založno pravo potpisuje istovremeno kada se isplaćuje novac. Što napraviti?

 

potpisati založno pravo u korist baka x ali da se ta banka obveže isplatiti kreditna sredstava na vaš račun (po ostvarivanju kredita). potpisat ugovor sa bakom kojim jamče uplatu ostatka cijene iz kreditnih sredstava na račun koji im date.

 

ako banka isplati kredit tražitelju kredita a na vašu nekretninu naprave zabiljžbu (hipioteku) kupac može odustati od kupnje kuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potpisati založno pravo u korist baka x ali da se ta banka obveže isplatiti kreditna sredstava na vaš račun (po ostvarivanju kredita). potpisat ugovor sa bakom kojim jamče uplatu ostatka cijene iz kreditnih sredstava na račun koji im date.

 

ako banka isplati kredit tražitelju kredita a na vašu nekretninu naprave zabiljžbu (hipioteku) kupac može odustati od kupnje kuće.

 

Puno, puno hvala na brzom i iscrpnom odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tijeku smo prodaje kuće. Kupci dižu kredit. Rečeno nam je da bismo morali potpisati založno pravo na nekoliko dana dok se banka ne upiše u gruntovnicu. Brine nas tih nekoliko dana. Naime, imamo informaciju da se založno pravo potpisuje istovremeno kada se isplaćuje novac. Što napraviti?

 

Prvo , to neće biti 'nekoliko dana' nego prije nekoliko mjeseci.

Bovu vam je objasnio - isključivo isplata na vaš račun.

 

Daju li oni iznos kredita na punu vrijednost stana?

 

Ja sam uvijek prije kad sam prodavao nekretnine kao uvjet za ovakvu transakciju postavljao plaćanje kapare. Visina kapare ovisi i o tome na koji način sam tu nekretninu 'koristio', ali bar neki iznos od 5-10%.

I svakako u (pred)ugovoru definirajte rok u kojem kupci moraju realizirati taj kredit i isplatiti vas.

Dakle, neka kapara i definirani rok.

 

U protivnom može vam se dogoditi da kupcima nešto zapne s tim kreditom, banka vam stavi neki upis i onda to stoji godinama a vi to ne možete rješiti jer niste definirali ni rok ni odštetu.

Stavite kaparu par tisuća € i rok od 6 mjeseci. Pa ako ne ishoduju kredit niti nakon 9 mjeseci - sorry, rekli ste par dana a imali ste 6 mjeseci, dao sam vam 9 mjeseci... A kapara je naknada koju sam mogao dobiti za najam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija