Jump to content

molim pomoć naplata alimentacije


divoom

Preporučene objave

molim pomoć. pravomoćnom presudom doneseno je da otac mora platiti 1000 kn mjesecno i sve zaostatke od rodenja alimentacije. on je hrvatski drzavljanin sa prebivalistem u njemačkoj. on je sad prilozio dokumente da je nesposoban za rad i da prima soc pomoc gore u njemackoj. e sad . mene zanima praksa naplačivanja alimentacije od strane djeda i bake ukoliko otac nije sposoban raditi. baka prima njemačku penziju u hrvatskoj a djed hrv penziju ovdje u hrvatskoj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To bi vam trebala biti zadnja opcija. Ako otac ne placa alimentaciju duze od 6 mjeseci, CZSS ce preuzeti obavezu placanja polovice iznosa sljedece tri godine. To sta je u Njemackoj nije prepreka da pokrenete ovrhu jer smo sada u EU i moguce mu je ovrsiti primanja i imovinu pomocu Evropskog ovrsnog naloga. Imate i opciju prijave drzavnom odvjetnistvu jer je neplacanje alimentacije kazneno djelo pa neka njima objasni zasto ne moze poslati 150 eura mjesecno svome djetetu. Baku i djeda bi trebali tuziti i ako dobijete spor alimentacija ce vam se isplacivati samo od dana podnosenja tuzbe a za ovo ranije cete i dalje morati ganjati njega. Ne znam za Njemacke zakone i jel se moze ovrsiti njegova socijalna pomoc tamo ali mislim da bi vam Europski ovrsni nalog bio najbolje rjesenje pa ako to ne upali onda vidjeti sta i kako dalje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim pomoć. pravomoćnom presudom doneseno je da otac mora platiti 1000 kn mjesecno i sve zaostatke od rodenja alimentacije. on je hrvatski drzavljanin sa prebivalistem u njemačkoj. j

 

možda prima dječiji dodatak u njemačkoj.

obratit se nadležnoj službi u njemačkoj.

ali bilo bi poželjno da o tome obavjestiš oca djeteta prije slanja pismena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da navedem . dijete je rodeno i zivi u Hrvatskoj.otac je od trenutka primanja tuzbe sve prebacio na majku i pokretnine i nekretnine tako da on na sebi nema nista. u njemackoj je zaveden kao trajno nesposoban za rad ;naravno da je sredio preko veze to jer je potpuno zdrav i cio:

sve radi samo da izbjegne plaćanje svome djetetu.nismo u kontaktu nikako. naravno da bi ja volila ali neće ni da se javi ni odg na poruku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da navedem . dijete je rodeno i zivi u Hrvatskoj.otac je od trenutka primanja tuzbe sve prebacio na majku i pokretnine i nekretnine tako da on na sebi nema nista. u njemackoj je zaveden kao trajno nesposoban za rad

 

 

Čini mi se da je on dobro upoznat kako da eskivira obavezu, a vi ste propustili priliku (zastara 3 godine) da paulijanskom tužbom tražite povrat nekretnina.

Nisam siguran koliko ima smisla da ga ganjate.

 

;naravno da je sredio preko veze to jer je potpuno zdrav i cio:

sve radi samo da izbjegne plaćanje svome djetetu.nismo u kontaktu nikako. naravno da bi ja volila ali neće ni da se javi ni odg na poruku

 

Imajte na umu da potraživanje za alimentaciju ne zastaruje dok traje obaveza alimentacije, dakle do kraja školovanja djeteta + 1 godinu + 5 godina. Ako nešto u međuvremenu naslijedi , sjednete mu s dugom na nekretninu.

 

U međuvremenu, tužite baku za alimentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija