Jump to content

Potpisivanje umjesto supruga


zarasam

Preporučene objave

Poštovani

Suprug mi je završio u zatvoru prije dva mjeseca.Prije nego je priveden radio je u jednom tržnom centru.Imao je ugovor na određeno.Taj ugovor istjeće 16-og ovog mjeseca.Sada mene zovu iz njegove firme da potpišem neke papire.Da li ja smijem odbiti potpisivanje i dali su oni dužni isplaćivati njegove plače dok je ugovor još bio valjan iako je on u zatvoru?Ako jesu dali su oni dužni i dalje isplaćivati plaće i nakon isteka ugovora?Prvo su me zvali da ja odnesem papire njemu u zatvor da on potpiše sporazumni raskid ugovora.Ja sam to odbila.Sada me zovu da ja dođem potpisati neke papire u vezi njegove trenutne adrese (a to je zatvor) tj.da potpišem da je on u zatvoru.Dali ja to moram i ako moram zašto moram?Još da napomenem da razlog njegovog ležanja u zatvoru nije vezan za tu firmu niti je u vezi neke krađe.Njegova plaća mi je jedini izvor primanja.Nadam se da sam vam sve dobro objasnila i nadam se da će te mi pojasniti ovu situaciju.

Zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada mene zovu iz njegove firme da potpišem neke papire.Da li ja smijem odbiti potpisivanje i dali su oni dužni isplaćivati njegove plače dok je ugovor još bio valjan iako je on u zatvoru

 

nisi obvezna potpisati ništa ( a osobito za drugoga).

potpisivanjem možeš priznati pravo na naknadu štete ( u korist poslodavca).

nakon što nije došao 5 dana na posao prestaje važiti ugovor o radu (dobija otkaz). zar očekuješ plaću za vrijeme dok nije radio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi sada jasno!Ako oni imaju pravo dati mom suprugu otkaz ako se u roku od pet dana ne pojavi zašto oni mene već dva puta zovu na to neko potpisivanje.Moj suprug nije dobrovoljno otišao s posla,već su ga priveli.Kako oni onda mogu tražiti naknadu štete ako on nije bio u mogućnosti da se pojavi na poslu.

 

Ažurirano

 

Oni vjerojatno samo žele službenu adresu gdje će mu dostaviti odluku o otkazu.

 

pa ako ja mogu za njega potpisati zašto ne mogu dostaviti na njegovu adresu(naša zajednićka kuća) i tu odluku o otkazu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukratko - nemojte ništa potpisivati, obavijestite ih gdje suprug izdržava kaznu zatvora, kao i da svu dokumentaciju šalju tamo.

 

I inače - odlazak na izdržavanje kazne zatvora, sam po sebi, nije razlog za davanje otkaza. Sukladno sudskoj praksi, on mora prouzročiti probleme u radnom procesu poslodavca, uslijed čega on mora tražiti novog radnika (a što u pravilu jeste tako, ali ako netko to zaboravi obrazložiti, imat će problema u slučaju sudskog spora).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani

1.......Taj ugovor istjeće 16-og ovog mjeseca.

2.........Ako jesu dali su oni dužni i dalje isplaćivati plaće i nakon isteka ugovora?

3...................Njegova plaća mi je jedini izvor primanja.

1.kad dođe taj dan više nije zaposlen,ako oni ne žele napraviti novi ugovor

2.ne

3.u najboljem slučaju možeš dobiti novac do 16.ovog mjeseca...ali budimo realni,iako ti je to jedini izvor primanja,ne možeš očekivati da poslodavac plaća plaću nekome tko ne radi,bez obzira jeli on može doći ili ne može.....

čak i za ovaj period koji je u zatvoru,a ne radi,poslodavac može ili neisplatiti plaću ili tražiti naknadu za štetu....

bilo bi fer i od vašeg muža da kontaktira poslodavca o situaciji u kakvoj se nalazi

ti ili on odbijate sporazumni raskid ugovora jer mislite na taj način da će ostati zaposlen i da ćeš ti imati primanja.....da vam suprug ima stalan posao,opet bi imao problema ostati u radnom odnosu,ovako nema skoro nikakve šanse....

nažalost ,ako nemaš druga primanja bit će red tražiti socijalnu pomoć......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi sada jasno!Ako oni imaju pravo dati mom suprugu otkaz ako se u roku od pet dana ne pojavi zašto oni mene već dva puta zovu na to neko potpisivanje.Moj suprug nije dobrovoljno otišao s posla,već su ga priveli.Kako oni onda mogu tražiti naknadu štete ako on nije bio u mogućnosti da se pojavi na poslu.

 

A koji je razlog za pritvor, tj. o kakvoj se optužbi radi?

Je li nešto u vezi sa njegovim poslom, ili neki opći kriminal, droga, nasilje, ...?

Ljude se ne pritvara samo tako, osim u nekim slučajevima poput optužbi za obiteljsko nasilje, silovanje ili nasilje nad djecom ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija