Jump to content

sudac/sudac istrage


makra.andrea@gmail.com

Preporučene objave

poštovani!možete mi molim Vas razjasnit razliku između suca i suca istrage.naime u privatnoj tužbi protiv mene na kaznenom sudu,sudac je ispitao maloljetnu osobu u svojstvu svjedoka. naime u ZKP čl.289(nisam sigurna) piše da maloljetnu osobu može ispitat sudac istrage ako posebnim zakonom nije drugačije propisano.a nije,ja ne nalazim nigdje da je.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

čl.292

 

No, u pitanju ste skoro i odgovorili. Kada se vodi redovni postupak (po službenoj dužnosti), gdje državni odvjetnik nakon provedene istrage podiže optužnicu po kojoj dalje postupa sudac istrage ili optužno vijeće.

 

Kada se radi o skračenom postupku (privatna tužba) optužne akte tužitelj dostavlja sucu pojedincu ili predsjedniku vijeća.

 

Ako nije posbno propisano sudac pojedinac postupa po ostalim propisima ZKP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

čl.292

 

No, u pitanju ste skoro i odgovorili. Kada se vodi redovni postupak (po službenoj dužnosti), gdje državni odvjetnik nakon provedene istrage podiže optužnicu po kojoj dalje postupa sudac istrage ili optužno vijeće.

 

Kada se radi o skračenom postupku (privatna tužba) optužne akte tužitelj dostavlja sucu pojedincu ili predsjedniku vijeća.

 

Ako nije posbno propisano sudac pojedinac postupa po ostalim propisima ZKP-a.

 

 

 

NISAM VAS U POTPUNOSTI RAZUMJELA.da li sam u pravu ako mislim da ovaj sudac nije smio ispitati maloljetnicu.ili je po nekim drugim članom ZKP-a sudac pojedinac to mogao.

a ujedno,prijava privatnog tužitelja nije niti išla dalje od policije,mislim dakle na državnog odvjetnika,pod mojoj pretpostavkom zbog pomanjkanja dokaza.naime privatni tužitelj me prijavio 6 dana nakon navodnih nanošenja tjelesnih ozljeda.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija