Jump to content

Stečaj potrošača - osobni bankrot


Željko P.

Preporučene objave

  • 4 mjeseci kasnije...
Jesu, prema čl.13 st.2 podst.12,14 te st.3 Zakona o stečaju potrošaća

u kojem smislu ?....snose posljedice ili samo se evidentiraju....primjer osoba proglasi bankrot i supruga ima plaću....da li njoj ovrše plaću?....ili primjer sin ima primanja....šta ako je auto na sina....da li oduzimaju....

nisam analizirao taj zakon,ali mislim da članovi ne snose takve posljedice ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam primanja,nemam imovine! Živimo od suprugove plaće. Dali prijaviti osonbni bankrot ili ne?

 

Poštovana,

na to si pitanje morate sami odgovoriti. Neka pojašnjenja možete zatražiti kod savjetnika u poslovnici FINA-e a o samom postupku možete pogledati na https://gov.hr/moja-uprava/pravna-drzava-i-sigurnost/pravna-zastita/stecaj-potrosaca/1897

 

u kojem smislu ?....snose posljedice ili samo se evidentiraju....primjer osoba proglasi bankrot i supruga ima plaću....da li njoj ovrše plaću?....ili primjer sin ima primanja....šta ako je auto na sina....da li oduzimaju....

nisam analizirao taj zakon,ali mislim da članovi ne snose takve posljedice ....

 

O tome zakon ne govori ništa određeno. Samo u podst.14 "imovinskopravnih raspolaganja", što god to značilo. Stoga i napisah da bi se valjalo savjetovati u FINA-i.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija