Jump to content

zastara


maja272

Preporučene objave

Da, sada je pred pokretanjem postupka jer je dobiven poziv od policije da se osumnjičeni javi radi gore navedenih kaznenih djela. Dakle postupak je pokrenut pri policiji.

Radi se o tome da je čovjek u ožujku 1997. Zasnovao radni odnos s falsificira.nom svjedodžbom. Kad su počele provjere u firmi nije rekao ok ja sam falsifikator nego je sam dao sporazumni otkaz s 31.5.2015. Mislio je da je tako najbezbolnije riješio problem ali ízgleda da nije. E, sad mene zanima da li je nastpila zastara za pokretanje kaznenog postupka za ta kaznena djela i što mu je za činiti

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, sada je pred pokretanjem postupka jer je dobiven poziv od policije da se osumnjičeni javi radi gore navedenih kaznenih djela. Dakle postupak je pokrenut pri policiji.

Radi se o tome da je čovjek u ožujku 1997. Zasnovao radni odnos s falsificira.nom svjedodžbom. Kad su počele provjere u firmi nije rekao ok ja sam falsifikator nego je sam dao sporazumni otkaz s 31.5.2015. Mislio je da je tako najbezbolnije riješio problem ali ízgleda da nije. E, sad mene zanima da li je nastpila zastara za pokretanje kaznenog postupka za ta kaznena djela i što mu je za činiti

hvala

 

treba vratit što je neosnovano primio kao plaću . doprinose na plaću uvečano za kamate. stjecanje bez osnova.

nije samo krivotvorenje kazneno dijelo negi i uporaba krivotvorene isprave.

bilo bi pametno da se riješ sve imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o tome da je čovjek u ožujku 1997. Zasnovao radni odnos s falsificiranom svjedodžbom.

 

Ovo je potpuno drugačija priča.

 

Za krivotvorenje isprave je zastara svakako nastupila, međutim, problem postoji u tome što prijevara koja je učinjena uporabom te krivotvorene isprave, postoji u produljenom trajanju od trenutka zasnivanja radnog odnosa do njegova prestanka.

 

Tu, imajući u vidu odredbe KZ-a (2011.), kazneno djelo prijevare u produljenom trajanju je počinjeno danom 31/05/2015 (danom posljednje radnje koja ulazi u koncept produljena kaznenog djela), i tek od tog trenutka teče zastara, tako da to djelo nije u zastari.

 

Ovo o čemu pišete glede slučaja iz Karlovca - mogu samo reći da je praksa DORH-a nekad bila šarolika po tom pitanju (različita poimanja i kvalifikacije), ali moje mišljenje je kako će se za prijevaru definitivno odgovarati, jer zastare nema. Praksa iz ranijeg KZ-a, novim je KZ-om definitivno ispravljena i tu više nema mogućnosti drugačijeg tumačenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija