Jump to content

Zalba na sudsko rjesenje


B0407

Preporučene objave

Srdacan pozdrav!

Prije tjedan dana je doslo do zaustavljanja, alkotestiranje pokazalo 1,14 nakon oduzimanja dozvoljenog odstupanja. Prekrsaj je priznat od strane vozaca, alkotestiranje proslo bez ikakvog protivljenja i problema. Na zapisniku je kazna od 3000 kn i 3 mjeseca bez vozacke dozvole. Međutim, vozacka dozvola je prijeko potrebna zbog posla. Vozac unazad 7 godina (koliko istu i posjeduje) nije imao istih, ni slicnih prekrsaja. Sad me zanima kako napisati zalbu/prigovor na to sudsko rjesenje koje ce stic u narednih nekoliko dana? Novcana kazna nije problem. Samo da se smanji, ili ukine kazna oduzimanja vozacke dozvole.

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na zapisniku koji je vozacu urucen u ruke pise kazna i razdoblje oduzimanja vozacke. Njemu su nakon 12 sati vratili vozacku, pa je moja pretpostavka da je to preporucena kazna i preporucena mjera.

 

Ažurirano

 

Zapravo, moje isprike. Vozacu su bila urucena tri papira. U pravu ste, rijec je o prekrsajnom nalogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš li pristup papirima koje je dobio?

 

Na mjestu prekršaja je morao dobiti:

1. Zapisnik o alkotestiranju - piše samo količina alkohola, bez kazne i mjere;

2. Naredbu o određivanju mjere opreza - piše samo trajanje mjere opreza, tj. ovih 12 sati, a ne piše kazna.

 

Sad, mogao je dobiti odmah i prekršajni nalog, na kojem piše i novčana kazna i zaštitan mjera, a po tvom opisu, to bi bio upravo taj papir. Bitno je (i hitno) znati radi pravilnog postupanja.

 

Ažurirano

 

Sad vidim dodatak - kad mu je uručen prekršajni nalog, tj. koji točno datum je bio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije tjedan dana je doslo do zaustavljanja,

 

Sad me zanima kako napisati zalbu/prigovor na to sudsko rjesenje koje ce stic u narednih nekoliko dana?

Rok je 8 dana za prigovor,možeš ga poslat i kasnije pa će ga odbacit i onda možeš tražit povrat u prijašnje stanje po čl.235 st.4 (ako prođe).

 

Jednostavno izjavi kajanje,priznaj prekršaj i objasni zašto da ne ide mjera.Ako smanje računaj na 1 mjesec a za potpuno ukidanje je mala šansa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija