Jump to content

troškovi vještaka na temelju pravomoćne presude


anton887

Preporučene objave

poštovani, molim Vas za savjet. Naime, pravomoćnom županijskom presudom iz 2010 god. u vezi vlasništva presuđeno je u moju korist kao tužitelja. Tuženici su troje njih. U presudi stoji da su mi dužni podmiriti između ostalog i trošak vještaka od 8 tisuća kuna koje do dan danas nisu napravili. Rečeno mi je da je zastara 10 godina za ovakve stvari.

 

Da li i na koji način mogu potraživati navedeni trošak i da li se potražuje od svih pojedinačno ili na samo jednog od njih?

 

Puno vam hvala i molim za objašenjenje procesa kako ovo napraviti.

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako ovo napraviti.

sve troje tuženika kao jedinstveni suparničari imaju solidarnuobvezu da vam nadoknade prouzročene parnične troškove,što će reći u smislu solidarnosti""svi za jednog,jedan za sve"".

Izaberite jednog od troje tuženika od kojeg bi se po vama najlakše naplatili,te protiv istog podnesite prijedlog za ovrhu i naplatite cjelokupni dug,a vas nije briga kako će on to riješiti sa ostala dva dužnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala Vam na odgovoru. Da li je dovoljno ići sa pravomoćnom presudom na Finu ili se ipak mora pisati prijedlog za ovrhu na temelju ovršne isprave sudu?

 

Također vas molim za objašnjenje obzirom da u ZPP čl.161 st. 1 i 3. spominje kako odgovoaraju na jednake dijelove dok u stavku 3. solidarno. Pa me zanima kako ću znati da li su solidarni suparničari ili ići ovrhom na svakog pojedinačno što nam i ne bi bilo dobro, jer samo jedan od njih ima primanja, drugi nemaju nikakvih primanja niti mirovine...

 

najljepša hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve troje tuženika kao jedinstveni suparničari imaju solidarnuobvezu da vam nadoknade prouzročene parnične troškove,što će reći u smislu solidarnosti""svi za jednog,jedan za sve"".

Izaberite jednog od troje tuženika od kojeg bi se po vama najlakše naplatili,te protiv istog podnesite prijedlog za ovrhu i naplatite cjelokupni dug,a vas nije briga kako će on to riješiti sa ostala dva dužnika.

što sam više na ovom forumu sve više vidim da u ovoj državi neke stvari nemaju veze sa pameću.....ako su trojica izgubila,logika je da svaki snosi 1/3....po kojoj logici bi netko morao platiti za drugog....ima logika...nek onda taj drugi pokrenu ovrhu nad ovom dvojicom....bitno je samo da se u ovoj državi sudimo i bavimo ovrhama......i stvaramo kastu ljudi koji se bogati na tome.........

 

p.s.ovo je samo moje opčenito mišljenje,nije protiv antona ili matrixa :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija