Jump to content

Savjet oko ovrhe. Hvala :)


veverec.filip

Preporučene objave

Lijep pozdrav !

 

Prvo da objasnim situaciju; jucer sam dobio ovrhu za stari tele 2 racun na cca 1600 kn + odvjetnik i predvideni troskovi. Tamo stoji da imam 8 dana za platiti prije nego se pribroje i ti ostali troskovi.

 

Ovrha je opcenito na imovinu, od koje dugotrajnu nemam a nisam niti uspio naci sto stvarno spada u imovinu koja se moze ovrsiti. Tako da je to moje prvo pitanje.

 

Druga stvar je da u trenutku ovrhe a niti sada nemam niti jedan racun u banci, tako da je to vjerojatno razlog zasto je ovrha na imovinu. Da li sam u povoljnijem polozaju na ovaj nacin?

 

Zamolio bih vas za savjet kako to najbezbolnije izvesti i umanjiti troskove koje stvarno ne smatram svojim dugom. Nemogu sada nabaviti novce da bi im platio tako da to unaprijed iskljucite. Ali ni ne bjezim od toga da platim kada cu biti u prilici.

 

Unaprijed hvala na svim idejama i savjetima.

Filip

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi Filip,

> sto stvarno spada u imovinu koja se moze ovrsiti

Ako nemate račun u banci ili nekretnine (zemljište, stan), mogu se ovršiti i pokretnine (stvari), no ta opcija je rjeđa jer nikome nije praktična.

 

Vjerojatno će ovrha prvo ići na Finu.

Da li će ili kada će Fina obavijestiti sud o nemogućnosti naplate, teško je reći.

(Mislim da je povoljnije imati račun u banci, no to je samo moje mišljenje.)

Hoće li nakon obavijesti doći do ovrhe na pokretninama, to je moguće.

Hoće li Tele2 prodati dug nakoj agenciji za naplatu... nije isključeno.

 

 

Što je najisplatljivije - jasno je kako se mogu izbjeći predvidivi troškovi, no tu opciju ste isključili. Što se tiče Tele2 - treba koristiti bonove, a mobitel naručiti iz Kine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijep pozdrav !

 

Prvo da objasnim situaciju; jucer sam dobio ovrhu za stari tele 2 racun na cca 1600 kn + odvjetnik i predvideni troskovi. Tamo stoji da imam 8 dana za platiti prije nego se pribroje i ti ostali troskovi.

 

Zamolio bih vas za savjet kako to najbezbolnije izvesti i umanjiti troskove koje stvarno ne smatram svojim dugom. Nemogu sada nabaviti novce da bi im platio tako da to unaprijed iskljucite. Ali ni ne bjezim od toga da platim kada cu biti u prilici.

Unaprijed hvala na svim idejama i savjetima.

Filip

 

dali si napravio taj dug ili ne ?

od kada je račun?

ako smatraš da dug nije tvoj ili je nastupila zastara zašto ne pišeš prigovor (po uputi o pravnom lijeku).

prigovor pišeš i palješ javnom bilježniku u roku 8 dana od primitka rješenja o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija