Jump to content

Autoškola, dva mišljenja i rješenja


jux97

Preporučene objave

Uvaženi kolege pravnici,

obzirom na prošlotjednu situaciju ljubazno Vas molim na pomoć

Naime, prošli tjedan sam samo zbog vidnog polja pao lječnički za vozački, žalbeni postupak je u tijeku a ustanova koja je izdala takovo rješenje je DZ MUP-a RH.

PITAM VAS:

moguli bez obzira na ishod tog rješenja i na žalbeni postupak ići i na drugi lječnički u drugu ustanovu?(po kojem zakonu da ili ne)

što ako me druga ustanova pusti odnosno ako mišljenja budu kontradiktorna, mogu li onda tužiti ustanovu koja je izdala negativno? po čl. 13f. t. 4 pravilnika o pregledima za vozaće su izdali takvo rješenje.

tužba za duševnu bol u tom slućaju?, koliko em košta privatna tužba i mogu li biti samozastupnik?

kao osobi sa CP auto mi život znaci.

u nadi brzog odgovora,

Srdačno.

JUX

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovorio sam ti na prijašnjoj temi papir je već kod policije i neće uvažit ovog drugog.Probaj se informirat u uredu za izdavanje vozačkih s time da kažeš da si bio jako umoran kad si pregledavan u što će točno učinit u tom slučaju.

Postoje interne upute i napuci koji ne ne objavljuju na netu i narodnim novinama tako da ostaje praznina za 100% tumačenje.

 

Takav slučaj (ne ista bolest) poznajem i vozačku mu nisu produžili.

 

Dokaži da je uređaj bio neispravan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma gledaj, što se tiće ovog ".Probaj se informirat u uredu za izdavanje vozačkih s time da kažeš da si bio jako umoran kad si pregledavan" ovo za umor je i točno no kako to dokazati?

noć prije nisam spavao a preled je bio u jutarnjim satima...

a da sa drugim nalazom oftalmologa odem u šarengradsku?

jo a kako bih ja mogao znati i dokazati ako uređaj i jest bio neispravan?

to je bilo kompjuterski, a da tražim da se pretraga ponovi na dobri stari nacim bez racunala?

meni ne da nisu produljili vozacku, nego me niti e pustaju u autoskolu, a kao osobu od 18 godina to me pogađa

i kako meni netko može na osnovu jednog nalaza muopće izdati rješenje bez provjere?

budući da mi se takovim priopćenjem o nesposobnosti za vožnju pogoršalo psihofizicko stanje, sto mogu dokazati, bili imalo smisla tuziti za duševno bol i kako? koji sud je nadležan i koga tocno tuziti?

sorry na tolkim pitanjima kolega, nadam se da ces pomoci ko sto si do sada...

zahvaljujem od srca!

ako si iz zg mozemo i na kavu, zasluzio si :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemaš šta tražit u Šarengradskoj,Oni su svoj dio posla napravili i uvjrenje poslali u PP po prebivalištu.

 

Ako ne možeš dokazat tu tezu onda zaboravi.

 

Jednak je postupak i za kandidata i za vozača (vanredni i izvanredni pregled) a za profesionalce je još i veći vidni kut.

 

Ono za umor znači da odeš kod drugog liječnika na kompletan pregled i ako tamo prođeš da s tim uvjerenjem ideš provjerit u PP nadležan za vozačke da li će uvažit to drugo uvjerenje iako imaju (trebali bi) i ovo prvo.Napominjem da ne mogu do internih propisa vezno za to a to imaju samo oni koji rade na tim poslovima.Znači prvo se informirat a onda na drugi pregled da ne bi bilo uludo bacanje love.

 

A i problem je II stupanjska komisija koja će svoj nalaz isto tako poslat policiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslao sam mail na policiju, uskoro se nadam odgovoru.

Reci mi, kako je onaj pregled radilo računalo a isti se može napraviti i bez računala- po goldmanu, bili to bilo vjerodostojno? ili moram opet računalom, nisam siguran ali u zakonu nigdje ne piše kako ??

Vjerodostojno je ali nije preciznije.

 

" Vidno polje po Goldmannu često u svojoj obradi traže specijalisti neurolozi isto kao i oftalmolozi. Danas postoje moderniji uređaji za određivanje vidnog polja kao što je Octopus koji omogućava preciznije praćenje ispada u vidnom polju.

Danas se u dijagnosticiranju i praćenju progresije ispada u vidnom polju kod glaukomske bolesti sve češće koristi Octopus koji je precizniji i osjetljiviji od vidnog polja po Goldmannu."

 

Ne piše u tome pravilniku a možda piše negdje drugdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HITNO!!

Poštovani kolege,

evo, nakon sagledanja situacije otišo sam na pregled vidnog polja i kompletnog oftalmološkog ponovno!

Uvženi doktor u jednoj poliklinici, da ne reklamiram je rekao kako nevidi zapreku za vožnju te da sam apsolutno sposoban što se tiće vida.

imam sada uredan nalaz a time je i njihovo rješenje palo u vodu, naime navedeni čl 13. f točka 4 pracilnika po kojem postupaju je sada ništavna.

kako sam pokrenuo žalbeni postupak, a sutra idem na razgovor u Šarengradsku, zanima me kako opozvati isti?

jeli moguće ishoditi rješenje bez žalbe?

znam da bi mogli to riješit kad b htjeli, jer oni su dom zdravlja MUP-a te su direktno povezani s policijom(gdje je negativno rješenje)

što vi mislite?

kako dalje?

ja sam s ovim spreman i na sud, ali ako mi izdaju rješenje bez da moram pokretati odnosno nastaviti žalbeni postupak, neće tako biti :), nisu bili u pravu a ja se samo pitam na osnovu cega i kako obustaviti žalbu??

ODGOVOR MOLIM HITNO, JER OBUSTAVU MORAM JOŠ NOCAS ONDA PISATI...

ZAHVALJUEJM OD SRCA DRAGI KOLEGE! ;):) <3

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da Sivko, ne pišu stupnjevi a i ovu prvu pretragu nisu oni radili već ja u privatnoj poliklinici, sad je ovaj nalaz novi iz poliklinike Svjetlost a oni su najbolji u Hrvatskoj tako da...

iako ne pišu stupnjevi ja mogu dokazati da sam u pravu jer postoji krivulja koja to dokazuje i pišu neke brojke, te je doktor rekao kako je to izvrsno ali ja to neeznam iscitati.

kako su shvatili ocito da nisu u pravu, rekli su da ovaj nalaz nije logican, a kada sam rekao da je po ovom nalazu pravilnik po kojem su postupili ništavan, i to je rećeno da znaju.

taman da i nije logično, nemogu se oni voditi logikom nego pravilima!

još mi kažu da neidem na II stupanjsko jer kao neću ništa dobiti(sjesni su ocito da su u krivu), jer dopustit ces da karikiram i iznesem jedan primjer:

ako se voziš ulicom, i naiđeš na crveno na semaforu a vidis da nikoga nema na raskrizju, bilo bi logicno(nekome) da prođeš ali ti to nećeš napraviti jer se vodiš zakonom a ne logikom, nije li tako ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iako ne pišu stupnjevi ja mogu dokazati da sam u pravu jer postoji krivulja koja to dokazuje i pišu neke brojke, te je doktor rekao kako je to izvrsno ali ja to neeznam iscitati.

 

da je po ovom nalazu pravilnik po kojem su postupili ništavan,

Kako ćeš dokazat ako ne znaš isčitat?

 

Ne može bit pravilnik ništavan samo uvjerenje.

 

Nakon negativnog rješenja ide se na II stupanjsku komisiju koja daje svoj nalaz.

 

Čl.233 st.2,čl.234 st.1. čl.284 st.5 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama su jasni.

 

A prava imaš u čl.284 st.6.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Postovanje cijenjeni kolege,

imam situaciju i potreban mi je hitan odgovor.

Naime, pred dosta vremena bio sam na pregledu za vozace.

Inace sam OSI s blazim oblikom cp, no to me ne sputava u zivotu.

Dakle, sve je proslo ok do okulista i citanja onih slova... bio sam na granici uz uvijet da vidno polje bude uredno, napravljen je nalaz VP koji je bio los, no obzirom da je isti bio rezultat umora, napravio sam novi koji je ispao totalno druga prica.

No, receno mi je da je prvi nalaz logicniji na stanje CP te nisam dobio pozitivno rijesenje.

Obzirom da se u medicini i prometu nemozemo voditi logikom vec cinjenicama, a cinjenica je da je Poliklinika Svjetlost izdala nalaz pogodan za mene i da njihov djelatnik kao ni moja privatna okulistica NE VIDE ZAPREKU za polaganje vozackog sto se vida tice, te da mi je nekorektnim postupanjem nanesena nepravda, angazirao sam odvijetnika i ulozio zalbu.

No, kako se nista nije pomaknulo vec cca 2do3 mj. a rijesenje je izdala Sarengradska,DZ MUPa zanima me kada bih sada otisao na neku medicinu rada s tim nalazom i prosao, obzirom da je zalba ulozena pa rijesenje jos uvijek nije pravomocno, bili pozitivan nalaz "pobio" nalaz DZ MUPa?? Jer ipak je zaveden u sustav...

Obzirom da mi je auto prijeko potreban a obzirom na okolnosti, molim Vas za pomoc.

U nadi brzog i konkretnog odgovora uz isprike na poduljem postu, srdacno zahvaljujen.

Zivjeli!

Jux97

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija