Jump to content

sudar na parkingu super konzuma


toni22

Preporučene objave

poštovani,

 

imao sam lagani sudar na parkingu velikog konzuma. Izlazio sam u rikverc u udario u vozačeva vrata koji je tog treba ulazio u parking. Obzirom da sam parkirao neposredno blizu tog glavnog ulaza u parkiralište nisam ga niti vidio da ulazi u parking zbog mrtvog kuta.

 

Zaustavili smo se i on je odmah preparkirao svoje auto na drugo mjesto. Ja sam otišao. Dakle, nije odmah zvana policija,niti postoje slike očevida. Danas mi stiže policija u kuću i tražila moju izjavu.

 

Da li je vozač trebao stati pri glavnom ulazu na parking vidjevši da ja idem u rikverc i ima li kakvog utjecaja na to što ne postoje slike od policije ?

 

molim za pomoć i savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izlazio sam u rikverc

dozvoljena je radnja vožnjom unazad,no pri tome nesmije te ugroziti ostale učesnike u prometu.

Da li je vozač trebao stati pri glavnom ulazu na parking vidjevši da ja idem u rikverc

ako je sve vidio,ljudski bi bilo da stane,no u konkretnom slučaju tako nešto mu se nemože staviti na teret.

ima li kakvog utjecaja na to što ne postoje slike od policije ?

tragovi oštećenja na vozilima mogu ukazivati kako je došlo do kontakta vozila,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drugo vozilo je ulazilo u parking baš kada sam išao u rikverc i moram priznati nisam ga vidio i šteta je gotovo neznatna. .To bi nekako ukratko bilo....

Da li sam po vama ja kriv? Također, nejasno mi je zbog čega nije odmah pozvao policiju, nego se preparkirao i otišao u trgovinu, da bi meni tek sutradan došla policija na stan?

puno Vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drugo vozilo je ulazilo u parking baš kada sam išao u rikverc i moram priznati nisam ga vidio i šteta je gotovo neznatna. .To bi nekako ukratko bilo....

Da li sam po vama ja kriv?

Da.

Moguće je da i drugi vozač nosi dio krivnje, ali trebalo bi to dokazivati (teško).

 

Također, nejasno mi je zbog čega nije odmah pozvao policiju, nego se preparkirao i otišao u trgovinu, da bi meni tek sutradan došla policija na stan?

puno Vam hvala

 

Nije bio siguran tko je kriv, ispala je šteta na autu veća nego je prvotno mislio, netko ga je naknadno nagovorio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Također, nejasno mi je zbog čega nije odmah pozvao policiju, nego se preparkirao i otišao u trgovinu, da bi meni tek sutradan došla policija na stan?

puno Vam hvala

 

možda je bio pod uticajem alkohola pa mu nije odgovaralo zvati policiju. kad je bio siguran da je akohol ishlapio zvao je policiju i prijavio štetu i bježanje sa mjesta nesreće.

policiju si moga zvati i ti. barem nebi dobio kaznu zbog bježanja s mjesta nesreče. kazna možda bude veča od štete.

(ako ne nakači štetu od ranije).

trebao si tražiti da popunite izvješče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje će biti najveći problem što će se vozač teretiti za bijeg s mjesta nesreće. Plus nesreća.

 

Prema opisu, drugi vozač je parkirao vozilo i otišao u trgovinu.

Ako je htio zvati policiju, imao je tada priliku.

Oba vozača su bila u vozilu, nije slučaj da je jedno vozilo bilo parkirano.

 

Šteta neznatna, ogrebotina... Zar je toni22 kao 'krivac' bio dužan ganjati drugog vozača da zovu policiju?

Neka drugi vozač objasni zašto je on otišao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo još pitanje u vezi sudara. Strah me da mi ne dođe još i kazna za nedavanje odnosno nerazmjenu osobnih podataka i o podataka o vozilu s drugim vozačem. Pokušao sam uspostaviti razgovor o razmjeni podataka odmah nakon sudara, ali je počeo vikati i ušao u trgovinu.

(uz to me toliko izvrijeđao pogrdnim imenima).

 

Da bi se isti gospodin nakon par sati sjetio otići na policiju i prijaviti sudar gdje je samo malo oštečena njegova kvaka od vratiju , očito smatrajući da uopće nema njegova udjela u krivnji za prekršaj....Molim Vas za savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

poštovani, evo mi je došao OBP u kojem me se tereti za nerazmjenu podataka i za sudar...

Meni još doista nije jasno kako sam mogao razmijeniti podatke s nekim tko je samo mahnuo rukom i ušao u trgovinu, a da bi kasnije nakon sat -dva otišao na policiju to prijaviti. Za ovakve neznatne štete nema potrebe zvati policiju zato sam smatrao da samim time što je mahnuo da je sve u redu, da mogu otići s lica događaja....

 

Što da kažem na sudu jer sam uložio prigovor na OPN , zbog čega nisam razmijenio podatke? S druge strane, zar ne bi po toj logici i on trebao dobiti OPN također jer nije razmijenio podatke?

 

puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nazvao je policiju dva sata poslije kada je prije toga mahnuo rukom da je sve ok. Dužnost prijave policiji nema kad je neznatna šteta..... a i on tvrdi da je vrijeme sudara u 16sati, ja ja tvrdim da je u 18sati..... sad kako uopće ustanoviti kad je pravo vrijeme počinjenja, a i on je mogao imati alkohola u sebi pa kroz par sati spustiti promile....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija