Jump to content

Prigovor na ovrhu Allianza

satanack
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav ljudi, trebam savjet prije nego krenem u pravnu bitku..

Kod Allianza sam zatvorila policu DOM+ platila sve zaostatke (što je bio uvjet za raskid ugovora). Nakon par mjeseci stiže uplatnica za neki dug po zatvaranju police..ja se žalila mailom, zvala ali ništa.

Nakon 2 mjeseca stiže ovršni prijedlog i šta sad,platih dug u roku 8 dana po dostavi ovr prijedloga. Allianz svejedno izvrši ovhu blokadom računa preko FINE.

Kad gle čuda, za 2 dana stiže obavijest o preplati na isti iznos!?

Sad sve tražim natrag ali neće ići lako.

Oni tvrde da sam dug uplatila na krivi žiro pa nisu vidjeli uplatu.

Ja sam platila prema prvotno dostavljenoj orig. uplatnici jer nikakvu drugu nisu priložili.

Jedino mjesto gdje se u ovr. prijedlogu spominje neki drugi žiro račun jest u dijelu teksta gdje su dali upute za Agenciju, ovšenikovog dužnika (poslodavac ii isplatitelj drugog novč.primanja). Tu zaista piše neki drugi br. žiro rn ali se ne spominje ovršenik.

Ja mislim da nisam pogriješila a sumnjiva mi je ponuda za povrat novca jer implicira da sam od početka u pravu, tj. da ovrhe možda nije trebalo ni biti.

Pitanje: da li imam osnove za tužbu?

radi se o isnosu od ukupno 1.500,00kn (nastali troškovi, predvidivi troškovi, naknada FINI, preplaćeni iznos)-da li se isplati obzirom na troškove odvjetnika?

što znači ovršenikov dužnik- ono što piše u zagradi-poslodavac itd.?

hvala unaprijed, sanja

Dijeli na drugim stranicama

Nakon 2 mjeseca stiže ovršni prijedlog i šta sad,platih dug u roku 8 dana po dostavi ovr prijedloga. Allianz svejedno izvrši ovhu blokadom računa preko FINE.

Kad gle čuda, za 2 dana stiže obavijest o preplati na isti iznos!?

Sad sve tražim natrag ali neće ići lako.

Oni tvrde da sam dug uplatila na krivi žiro pa nisu vidjeli uplatu.

Je li na kraju taj dug uopće postojao ili ne?

Pitanje: da li imam osnove za tužbu?

radi se o isnosu od ukupno 1.500,00kn (nastali troškovi, predvidivi troškovi, naknada FINI, preplaćeni iznos)-da li se isplati obzirom na troškove odvjetnika?

Što želite postići tužbom?

Ako vam nude povrat novca...?

Troškove odvjetnika snosi onaj tko izgubi spor.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija