Jump to content

Ucjena i iznuda


iscjelitelj13

Preporučene objave

Imam punoljetnu kćer koja je zbog nekih događaja iz prošlosti dosta nesigurna premda tako ne djeluje. I malo malo uleti u neku glupost. Najnovije: neki tip joj se priključio na instagramu, saznao neke priče, a došao i do nekih slika koje nisu baš za javnu objavu. Putem tih slika ju je ucjenjivao i prijetnjama tipa: "Znam gdje ti radi mama. Naći ću je. Imam prijatelje u tvome gradu.", prisiljavao na neke radnje. Sve je snimao. Postoje neke sumnje da doista u našemu gradu ima nekoga tko mu je sugerirao što da radi i kako da joj napakosti. Dotičnoga uopće ne poznaje, koji se, sudeći po imenu vlasnika kartice i predstavlja se lažno. Naglašavam, svime time naštetila je samo sebi i nikome drugome. Nasjela je kao naivna šiparica. Uglavnom, sada traži vrlo konkretnu lovu. Sve smo prijavili policiji. Problem je što on ne živi u Hrvatskoj nego u jednoj susjednoj zemlji. Navodno, Interpol već radi na tome. Na prijedlog državne odvjetnice (premda ja mislim da nije trebala) platila je neku manju svotu, oko 200 kuna. Tako je dobila broj računa i banku koje je također predala policiji. Sad je sve u njihovim rukama. Premda je na rubu očaja, a suprug i ja skupa s njom, odlučili smo da ne šalje ništa jer to ionako ne bi imalo kraja.

Što da radimo? Da ga blokira? Kako se ponašati ako objavi? Policija kaže da je bolje da ga ne obavijestimo da smo njima predali cijeli slučaj. Imate li neki pametan savjet? Kakve su moguće posljedice za njega? Kazna? Ona će se osramotiti, ali gledat ćemo umanjiti učinak.

Molim savjet i pomoć. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrlo delikatna situacija. No, jednom kada ste prijavili, nema druge doli pričekati ishod.

 

Ako se slučajno te stvari objave, moći ćete se obratiti onome tko je zadužen za održavanje konkretnog portala/servisa/društvene mreže na kojoj će se to objaviti i zatražiti uklanjanje. Ujedno stječete pravo na naknadu štete od počinitelja, no problem je što on nije ovdje.

 

Nikako ga nemojte obavještavati da je sve prijavljeno policiji, neka i dalje postupa kao i inače.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam punoljetnu kćer koja je zbog nekih događaja iz prošlosti dosta nesigurna premda tako ne djeluje. I malo malo uleti u neku glupost. Najnovije: neki tip joj se priključio na instagramu, saznao neke priče, a došao i do nekih slika koje nisu baš za javnu objavu. Putem tih slika ju je ucjenjivao i prijetnjama tipa: "Znam gdje ti radi mama. Naći ću je. Imam prijatelje u tvome gradu.", prisiljavao na neke radnje. Sve je snimao. Postoje neke sumnje da doista u našemu gradu ima nekoga tko mu je sugerirao što da radi i kako da joj napakosti. Dotičnoga uopće ne poznaje, koji se, sudeći po imenu vlasnika kartice i predstavlja se lažno. Naglašavam, svime time naštetila je samo sebi i nikome drugome. Nasjela je kao naivna šiparica. Uglavnom, sada traži vrlo konkretnu lovu. Sve smo prijavili policiji. Problem je što on ne živi u Hrvatskoj nego u jednoj susjednoj zemlji. Navodno, Interpol već radi na tome. Na prijedlog državne odvjetnice (premda ja mislim da nije trebala) platila je neku manju svotu, oko 200 kuna. Tako je dobila broj računa i banku koje je također predala policiji. Sad je sve u njihovim rukama. Premda je na rubu očaja, a suprug i ja skupa s njom, odlučili smo da ne šalje ništa jer to ionako ne bi imalo kraja.

Što da radimo? Da ga blokira? Kako se ponašati ako objavi? Policija kaže da je bolje da ga ne obavijestimo da smo njima predali cijeli slučaj. Imate li neki pametan savjet? Kakve su moguće posljedice za njega? Kazna? Ona će se osramotiti, ali gledat ćemo umanjiti učinak.

Molim savjet i pomoć. Hvala.

 

Imate problem , više ljudski nego pravni. Rješit će se to , samo izgleda kako nema povjerenja između vas i kćeri. Morate zadobiti njezino potpuno povjerenje, sva saznanja prenesite policiji i brzo će ta bitanga biti u "mlinu" , a vi normalno i u miru živjeti.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Nije baš da nema povjerenja, nego je ona osoba koja probleme jako dugo zadržava u sebi i misli da sve sama može riješiti. To je opet vezano uz neki moj problem sa teškom prometnom nesrećom kada nas nisu obavijestili o ishodu istrage: obitelj je šutjela, jer je tako bilo lakše, a ona je živjela u paničnom strahu - trebalo nam je 6 godina da progovori i da riješimo (nemojte misliti da u međuvremenu nismo pokušavali svašta, tražili pomoć na sve strane, psihologa, psihijatra, obiteljskog centra; jedino tamo gdje smo trebali, na sud, nismo išli). Teške priče. Sada nam je grozno. Napravljen je lažni profil na društvenoj mreži, a mi možemo samo čekati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija