Jump to content

Ukidanje prava služnosti


dejanbobo1

Preporučene objave

Molim Vas da mi date savije

Na temelju dogovora moga djeda i djeda susjeda dogovoren je prolaz iprovoz jedan drugome još daleke 1940

Kasnije susjed brani prolaz

Time da1994 godine sudski se uknjižuje u zemljišne knjige pravo prolaza i provoza da susjed ima pravo mojoj parceli a isto tako i ja po njegovoj To je i prava odluka

2009 godine pokušavam da se te uknjižbe brišu no sud donosi rješenje da susjed i dalje

ima pravo preko moje parcele a meni se oduzima pravo po njegovoj sa obrazloženjem

da je nepotrebno

Donesena je prvostepena presuda i tu obustavljam daljnji postupak

Susjed ograđuje parcelu 2011 godine

U zemljišnim knjigama i dalje upisani kao 1994

Znači on po mojoj parceli i ja po njegovoj

Pitanje?

Šta tu napravit?Da li je sve izgubljeno za brisanje tereta sa moje parcele HVALA

uređeno: od Matrix
uređenje naziva teme
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, susjed koristi to pravo po našoj parceli i to pravo služnosti je uknjiženo u zemljišnim knjigama.

I mi imamo pravo služnosti po njegovoj parceli koje je upisano u zemljišne knjige kao pravo služnosti prolaza i provaza(međutim to pravo nam je zabranjeno 2011 kad je susjed zabranio prolaz fiksnom ogradom). I dalje je to pravo uknjiženo u zemčljišnim knjigama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Susjed izvršava sadržaj stvarnog prava služnosti,slijedom čega mu isto nemože te zabraniti,u suprotnom je ovlašten štititi posjed prava služnosti sudskim putem,u čemu bi najvjerovatnije i uspjeo.

Budući kako navodite da je izvršavanje sadržaja vašeg stvarnog prava služnosti na susjedovoj(poslužnoj)nekretnini zabranjeno 2011-te godine,to je evidentna prekluzija u pogledu zaštite posjeda prava služnosti,odnosno je nedopuštena posjedovna tužba,ali ne i petitorna radi uznemiravanja prava vlasništva povlasne nekretnine,upravo iz razloga što je upisano pravo služnosti na susjedovoj nekretnini osnovano radi funkcionalnosti vaše nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Odlučio sam staviti kapiju i susjedu dati ključ Da li to mogu zakonski

Da li mogu mogu tražiti naknadu

Na koji se način ona izračunava

Zemljište je urbanizirano i zgrade legalizirane

Susjedi koriste prolaz 70m a moja čestica ima 920m Otvaranjem kućnih vrata sudaram se

sa njima Hvala

 

nisi dao odgovor na bitno pitanje dali susjed sa javne površine ima pristup svojoj nekretnini?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Korisnik prava prolaza je omeđen još jednom nekretninom

Svojom djedovinom

Naime podjelom nekretnine korisnika prava prolaza nastala je nova nekretnina

U dogovoru susjeda prvih bratića nema dogovora

U zemljišnim knjgama i dalje stoji da susjedi imaju pravo prolaza kao i ja po njihovim

Odlukom 2011 suda ja gubim to pravo Radi agresije ne ga koristim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Molim Vas za savjet

Postavili smo susjedu kapiju i dali mu ključ Od silnog lupanja razbili su kapiju koju ja sada moram popravit Tom se kapijom ja ne služim

Zanima me da li je to na moj trošak ili onog koji je to oštetio

Puno bi mi značio Vaš odgovor

HVALA

 

po zakonu dužan si ograditi svoju nekretninu.

susjeda koji je razbio kapiju kojom je ograđena nekretnina tuži za uništavanje osobne imovine i naknadu štete. pokušaj sa prijavom policiji(ali uvjeren sam da se oni neće petljati u međususjedske odnose).

 

nisi odghovorio na post 9#. dali susjed može preko svoje nekrenine na javni put ? nije bitno kakvu ogradu ili prepreka postoji.

njegova djedovina je predpostavljam u njegovom vlasništvu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas za savjet

Postavili smo susjedu kapiju i dali mu ključ Od silnog lupanja razbili su kapiju koju ja sada moram popravit Tom se kapijom ja ne služim

Zanima me da li je to na moj trošak ili onog koji je to oštetio

 

Prijavi pisanim podneskom (urudžbiraj) policiji oštećenje svoje imovine.

Neće policija ništa napraviti (kao što kaže bovu) osim što će sa susjedima razgovarati , ali će incident biti evidentiran.

 

Ja bih postavio natpis 'Posjed je pod video nadzorom!' i kamere da snimaju kapiju i dvorište. Kamere najmanje dvije - jednu vidljivu i drugu skrivenu koja snima i prvu kameru. Lako moguće da susjed pokuša uništiti kameru .

Obrazloženje za kamere kad se susjed bude bunio :- susjed će naravno reći policajcima da 'nije on oštetio kapiju' , pa su eto kamere tu da snime onoga tko čini tu štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala što ste me dobro usmjerili Ne dao Bog nikome ovo što imam ja Na pitanje odgovaram da susjed može na javni put preko nekretnine svog prvog bratića koji je s njima u dogovoru postavio fiksnu željeznu ogradu i tako moje dvorište pretvorio u jedini prolaz do svoje nekretnine U zemljišnjim knjigama i dalje stoji prolaz i provoz jedni drugima

Što smo pogriješili da smo dobili takvu kaznu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala što ste me dobro usmjerili Ne dao Bog nikome ovo što imam ja Na pitanje odgovaram da susjed može na javni put preko nekretnine svog prvog bratića koji je s njima u dogovoru postavio fiksnu željeznu ogradu

 

nemože svojom nekretninom do javnog puta(nema izlaz na javni put).

sud određuje povoljniju varijantu za pravo služnosti (ili je to tražio korisnik prava).

vi ste trebali to osporavati.

 

nije mi jasno ako je u pitanju djedovina (djed bio vlasnik) tada je čestica (koja je podjeljena) imala pristup javnom putu. zašto na sudu niste isticali te činjenice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Činjenice su uvijek bile isticane da su bratići i da su imali zajedničkog djeda i da je djed graničio sa javnim putem Nije mi jedino nije jasno zašto moj advokat nije sudu priložio dokument kojeg sam podigao gdje se točno vidi cjepanje te njhove djedovine Sud je jednostavno donio odluku što su tvrdili da su oni pitali svaki put bratića da li mogu proć njegovom nekretninom Da li je tu bio presudan taj dokument koji nje priložen ili nešto drugo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

susjed je dobio pravo služnosti mojeg puta, čak mi je odbijena revizija pred Vrhovnim sudom. U dokaznom postupku bio je i geodet koji je sve uredno napravio odredio kote i susjed je dobio da prolazi preko mojeg puta u svoje dvorište i to kroz prolaz na zidu od njegova dvorišta u širini od 410 cm. Sada susjed razbija skoro cijeli svoj zid i prolaz nije kao u sudskoj presudi od 410 cm već oko 12 metara. ja zatvorim dio do onoga kako stoji u presudi a on to ukloni. molim savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija