Jump to content

Prijevara, da ili ne? Molim savjet...


tobiass

Preporučene objave

Pozz svima...Molim Vas jedan savjet...

Naime, u 10.mj. prošle godine tadašnja djevojka posudila mi je 7000 kuna jer sam imao financijskih teškoća te mi je navedeni novac poslužio u tu svrhu i ona tada nije postavljala pitanje roka vraćanja, a ja sam to planirao vratiti čim se i sam malo financijski oporavim...međutim, više nismo zajedno i ona sada prijeti tužbom zbog prijevare?? U kontaktu s njom, jer nikada nisam imao namjeru izbjegavati obvezu vraćanja iako je ona uvjerena u drugo, pokušao sam dogovoriti obročni način vraćanja jer zaista nisam trenutno u mogućnosti drugačije no ona to ne želi...da napomenem da od "opipljivih" dokaza ona posjeduje potvrdu Western Uniona kao i činjenicu da sam državni službenik te strahujem da bi eventualno pokretanje postupka utjecalo na moj posao, odnosno gubitak istoga. Molim pomoć, što učiniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozz...i mailom i porukama i u telefonskim razgovorima pošto ona živi u inozemstvu...gle, činjenica je da ja ne osporavam taj iznos duga i želim ga vratiti, ali ona ne pristaje na obročnu otplatu...a ja strahujem za posao! sudeći po tvom nicku vjerujem da znaš što govoriš pa bih te zamolio, o čemu se ovdje radi, što ona može, odnosno koje su moje mogućnosti? što napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U redu je pošteno vraćati dug ali što bi to otprilike značilo "kad-tad" , nema ni približnog vremenskog okvira.

Neka me se krivo ne shvati , ali vraćanje duga bi trebalo biti kontinuirano jer osoba radi i vjerojatno može vraćati dug u pravilnim razmacima , a ne da se manji iznosi duga vraćaju u razmacima od nekoliko mjeseci između svake uplate i to tek pod prijetnjom prijave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato uvijek postoji opcija tužbe, koja obzirom na dokaze bude bila čista formalnost, pa se može direkt i u ovrhu sa dobivenom presudom, a to povlači dodatne troškove, pa je svakako u interesu to vratiti čim prije.

 

"Kad-tad" je termin iskorišten radi isticanja činjenice da ovo neće biti pometeno pod tepih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U redu je pošteno vraćati dug ali što bi to otprilike značilo "kad-tad" , nema ni približnog vremenskog okvira.

Neka me se krivo ne shvati , ali vraćanje duga bi trebalo biti kontinuirano jer osoba radi i vjerojatno može vraćati dug u pravilnim razmacima , a ne da se manji iznosi duga vraćaju u razmacima od nekoliko mjeseci između svake uplate i to tek pod prijetnjom prijave.

 

Sve stoji, ovo je išlo samo u smjeru postojanja ranije komunikacije (prije prijave) i volje za vraćanjem, makar na rate, da se vidi da nema prijevarne namjere (kaznenog djela).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija