Jump to content

Kazna za voznju neregistriranog vozila ali osiguranog


drazen

Preporučene objave

Poštovani, molim za pomoć.

 

Prije dvije godine sam kupio vozilo sa diplomatskim tablicama, prepisao na sebe i uzeo nove tablice i novu prometnu.

Nakon 5 mjeseci zaustevljen sam od prometne policije i upozoren da vozim neregistriran auto već 3 mjeseca (osiguranje nije isteklo).

Sledeći dan idem na tehnički koji mi je bio obavezan za 15 dana i obavljam i registraciju i tehnički. Upisano mi je važenje prometne od tog datuma do iduće godine ali dva tijedna dulje do datuma isteka osiguranja.

 

Prije par dana mi dolazi kazna na 2700 kn zbog vožnje neregistriranog auta.

Koje su mi mogućnosti žalbe. Registracija je bila istekla ali je važio i tehički i osiguranje.

Datum osiguranja je bio skraćen neznam iz kojeg razloga do kraja te godine a ne do datuma tehničkog i osiguranja. Plaćeno je za cijelu godinu - navodno je nemoguće platiti produljenje prometne na kraći period.

Molim vas savjet.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam jesam li dobro shvatio, hoćeš reći da ti je istekao rok važenja prometne dozvole, ali da ti je u tom trenutku isteka prometne i dalje vrijedio tehnički pregled i osiguranje?

 

 

Da, osiguranje je vrijedilo još tri mjeseca kao i tehnički.

Znači ne znajući da mi datum na prometnoj nije usklađen sa tehničim i policom osiguranja vozio sam auto još do 10 dana prije tehničkog kada se zbio taj bliski susret s policijom.

Sledeći dan sa odmah po savjetu policajca otišao na tehnički uplatio osiguranje i produžio prometnu. Novi datum na prometnog je od tog dana do slijedeće godine onog dana kada normalno istječe i tehnički i osiguranje (12 mjeseci + 10 dana). Osiguranje je isto usklađeno sa datumom prethodnog.

 

Koji je tu pravni lijek i ima li ga?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obavezno napišeš prigovor - priznaješ prekršaj i kaješ se, ali jednostavni nisi bio svjestan da si u prekršaju zbog takve i takve situacije (opisati sve kako je bilo). Priložiš tu staru policu i tehnički (kopije), a i kopiju prometne dozvole i nove police da se vidi da si odmah to riješio čim ti je policajac rekao da si u prekršaju. Na kraju zamoliš za odbacivanjem prijave jer bi ovakva kazna dovela u pitanje egzistenciju tvoje obitelji. Ima tu još ponešto što se da napisati, a baci pogled na primjere prigovora, pa si složi nešto.

 

Možda (ali samo možda) te oslobodi, ali vjerojatno će ti smanjiti kaznu, i to znatno. Težu od ove ne možeš dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odakle si to izvukao?

 

A da napišeš točne datume svega.

 

Može i to.

 

1.1.2015. istek važenja prometne dozvole

16.3.2015. istek važenja police osiguranja i tehničkog pregleda

2.3.2015. bliski susret s prometnom policijom

3.3.2015. posjet stanici za tehnički pregled, obavljen tehnički, nova polica (od.16.3.2015), obnova prometne (od3.3.2015 do 16.3.2016).

 

5.2.2016. uručen prekršajni nalog (kazna 2700 kn)

 

Pozdrav!

 

Ažurirano

 

Obavezno napišeš prigovor - priznaješ prekršaj i kaješ se, ali jednostavni nisi bio svjestan da si u prekršaju zbog takve i takve situacije (opisati sve kako je bilo). Priložiš tu staru policu i tehnički (kopije), a i kopiju prometne dozvole i nove police da se vidi da si odmah to riješio čim ti je policajac rekao da si u prekršaju. Na kraju zamoliš za odbacivanjem prijave jer bi ovakva kazna dovela u pitanje egzistenciju tvoje obitelji. Ima tu još ponešto što se da napisati, a baci pogled na primjere prigovora, pa si složi nešto.

 

Možda (ali samo možda) te oslobodi, ali vjerojatno će ti smanjiti kaznu, i to znatno. Težu od ove ne možeš dobiti.

 

Hvala na savjetu, malo je neuobičajna situacija.

Nemoguće je inače platiti prometnu na manje od 12 mjeseci, što znači da je država naplatila sve do 16.3.2016.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ćeš prigovarati s priznanjem i objašnjenjem situacije, onda nemoj pisati ovakvo. Ili ćeš prigovarati da prekršaj nije počinjen, pa ćeš navodi sve ovo što si tu pisao i time argumentirati da prekršaj nije niti počinjen ili ćeš priznati da si fulao, ali objasniti životnu situaciju kojom je do toga došlo. Nema treće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I to je to.Prekršaj po čl 238 st.1 "(1) Motorna i priključna vozila smiju sudjelovati u prometu na cesti ako su registrirana i ako imaju važeću prometnu dozvolu" i po čl.250.

 

To što ja to nisam znao i pretpostavio sam da mi registracija istječe kad i osiguranje ne mjenja ništa na stvari.

Uputiću prigovor i nadati se barem smanjenja iznosa.

 

Hvala svima!

 

Ažurirano

 

Ako ćeš prigovarati s priznanjem i objašnjenjem situacije, onda nemoj pisati ovakvo. Ili ćeš prigovarati da prekršaj nije počinjen, pa ćeš navodi sve ovo što si tu pisao i time argumentirati da prekršaj nije niti počinjen ili ćeš priznati da si fulao, ali objasniti životnu situaciju kojom je do toga došlo. Nema treće.

 

Što je po vama bolje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što ja to nisam znao i pretpostavio sam da mi registracija istječe kad i osiguranje ne mjenja ništa na stvari.

Uputiću prigovor i nadati se barem smanjenja iznosa.

Točno.

 

Upitno je to osiguranje diplomatskih vozila.Da si kupio od neke fizičke osobe sve bi vrijedilo tebi do istog vremena kako je vrijedilo i prijašnjem vlasniku.

 

A 2 godine si bio vlasnik pa nisi prijetio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija