Jump to content

Odšteta ?


anonimno

Preporučene objave

Evo ovako..

 

Imali smo prometnu nesreću, sletjeli smo .

 

Zanima me kolka odšteta može bit,.

 

Iman 2 slomljena rebra , zrak u plučima, leža san u bolnici 7 dana, napukla ključna kost.. i još par hematoma, i šavova...

 

Zanima me kolka može bit odšteta otprilike...

 

i kolka za 2 rebra slomljena

 

Ima li netko isustva , ili zna o ovome ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ccc...sto vrijeme vise odmice to je osteceniku bolje i svota je manja u pregovorima...naravno to vrijedi za ove lomove i slicne povrede...a sto se tice tih 50000 kn, to si puko iz glave ili???PREOPTIMISTICNO,jer kada zavrsi lijecenje moze zaostati minimalno umanjenje život.akt. i kad tome dodas SAMO lomove, moze ti ispasti invalidnost cca 5-10%, a to ti je po sudskoj praksi neka makksimala odo 22,23 tisuce, a postoje sudovi koji i bitno manje dosude

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije bas tako jednostavno. obrati paznju na sve police osiguranja nezgode koje imas ti i vozac (automobil) jer se po svima mozes naplatiti. imas li american ili diners karticu jer i njih prate police osiguranja nezgode? dva rebra su itekakav razlog za isplatu odstete - samo treba znati kako. ekipa koja ti daje savjete zaboravila je i na nematerijalni dio štete - psihičku bol itd.

 

javi ako trebas detaljniji savjet.

 

sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, idemo po redu. Ako mene pitate, mislim da su napukla klučna kost, slomljena dva rebra i zrak u plućima ozljede koje opravdavaju svotu od 50.000,00 kn. Nažalost svi objektivni kriteriji za određivanje visine padaju u vodu kad pogledaš stvari u praksi. Za lomove same po sebi nećeš dobiti invaliditet, ali ako ne zarastu kako spada, onda hoćeš. Zrak u plućima i napuknuće ključne kosti također nisu bezazlene ozljede...jesu te poslali na pulmološki pregled? Ako ti na zadnjoj kontroli napišu stanje ad melius, pacijent subjektivno dobro, onda od invaliditeta vjerojatno neće biti ništa (zato se bolje žali i na ono što te boli i na ono što te ne boli). Dalje, vozač ima pravo na naknadu ako nije skrivio nezgodu. Protiv koga je pokrenut prekršajni postupak? Dalje, ne plaćaju se dani provedeni u bolnici, osim ako imaš dodatno ugovorno osiguranje uz policu osiguranja od AO. Plaćaju se dani provedeni izvan bolnice za pomoć koju su ti pružali ukućani (10 kn po satu, par sati dnevno, kojih mjesec dana). Po osnovu fizičkih boli se daje oko 6000, slično i za strah, tako da je glavna stavka invaliditet, koji uglavnom ovisi o tome kakva ti je dokumentacija i na koju stranu kreveta se je ustao vještak kad je radio nalaz. Iskreno, za ovakve ozljede možeš dobiti od 0 do 30 % invaliditeta, nažalost točnije ti za sada nitko ne može reći. Na kraju, ne manje važno, pošto si stradao kao suputnik, osiguranje ti ne može osporavati odgovornost, eventualno može staviti prigovor suodgovornosti ako nisi bio vezan ili ako je vozač bio pijan. Napomena, ako si vlasnik auta u kojem si stradao, nemaš pravo na naknadu...to je nova fora. Iz knjige Personal injury law for dummies (preveo Saša Kolka).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako mene pitate, mislim da su napukla klučna kost, slomljena dva rebra i zrak u plućima ozljede koje opravdavaju svotu od 50.000,00 kn.

 

lijepo je cuti tvoje i svacije misljenje, ali jesi li ti sudac koji ce mu kroz obrazlozenje izloziti to "misljenje"?

 

meni se cini da bi i polovica od tvog "osobnog misljenja" bila jako pretjerana..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si vlasnik auta u kojem si stradao, nemaš pravo na naknadu...to je nova fora. Iz knjige Personal injury law for dummies

 

nikako nije dobro uzimati "for dummies" kao ozbiljnu literaturu... po nn koji nije za dumije, a mjerodavan je kako za ovaj slucaj, tako i za sve sudove u rh, vlasnik po zoo-u ne bi imao pravo na naknadu da nije lexa specijalnog, onog o obaveznom osiguranju u prometu, koji kaze da mu se moze oduzeti samo iznos od 12 prosjecnih osobnih, a sve drugo je njegovo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ima i straha ...psihijatrica napisala...te šeme ... KOLKO ZA TO IDE...

 

a za bolove,.. .idem na preglede svako malo... ...rebra onako svako malo probadaju i bole....vrat uhvatio najviše...a nisam dobio ovratnik....pa neznam šta ću s tim..

 

evo čekam ponovni pregled ...pa da rećem i za taj vrat...

 

a znam da za odštetu triba čekat.... bar 5-6 miseci...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

AO plus

U slučaju da ste, kao vozač, krivi ili suodgovorni za nastalu prometnu nezgodu, jamčimo Vam naknadu štete koju ste pretrpjeli zbog tjelesnih ozljeda. Svota pokrića iznosi 25.000 EUR po jednom štetnom događaju.

 

I ja sam u jadranskom. I sutra ću ujutro popit kavicu a onda starom peglicom u prvu banderu s 85 km/h.

Bit će love...

 

A onda ću si kupit još jednu peglicu....

 

I opet ću. :zubo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to ti je raspita san se .....platiš oko 150 kn.. više ....i zove se AO plus..... kao i šta piše....a to je da i ko je skrivio štetu dobija odštetu....

 

to vise nije obavezno vec dobrovoljno osiguranje (kao i kasko), nudi ga svaka osig. kuca, a odsteta se isplacuje iskljucivo za slucaj trajne invalidnosti, dakle nista pretrpljeni strahovi ili pukla ruka, a uredno zarasla itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija